Her er anetavlen til Eline, Ole Andreas og Ivar Berre.

 

En del søkeresultat på internett ang. slekt gir kun denne siden som resultat - har du lyst til å se resten av hjemmesiden min..? Klikk her [ Hallstein`s hjemmeside

 

1.  Eline Berre f. 21.05.1994, Levanger, Døpt: 07.08.1994, Bleikvassli kapell, Ole Andreas Berre, f 04.04.1996, Levanger, Døpt. 08.06.1996, Mære Kyrkje, Ivar Berre f 14.06.98, Levanger, Døpt 06.09.1998, Mære Kyrkje.

 

Foreldre

 

2.  Hallstein Berre f. 09.10.1964, Namsos, Yrke: Skogbrukslærer, g. 10.07.1993,  Ås kirke, Namdalseid, Liss Renate Tustervatn, f. 07.06.1972, Mo i Rana. Skillmisse  2003.

 

3.  Liss Renate Tustervatn f. 07.06.1972, Mo i Rana.

 

Besteforeldre

 

4.  Svein Olbjørn Berre f. 27.12.1925, Berre Øvre, Namdalseid, Yrke: Bonde, Bratli Øvre, g. 31.12.1954,  Ås kirke, Namdalseid, Kari Johanne Trana, f. 13.12.1934, Sjøåsen, Døpt: 08.02.1935, Ås Kirke.

 

5.  Kari Johanne Trana f. 13.12.1934, Sjøåsen, Døpt: 08.02.1935, Ås Kirke.

 

6.  Oleiv Kvate Tustervatn f. 14.10.1948, Tustervatn, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Anne Sivertsen, f. 26.02.1951.  Oleiv døde 30.01.2001, Korgen, Gravlagt: 07.02.2001, Bleikvassli kirke.

 

7.  Anne Sivertsen f. 26.02.1951.

 

Oldeforeldre

 

8.  Ivar Petrusson Berre f. 26.01.1891, Berre Øvre, Yrke: Bonde på Berre Øvre, g. **.**.1921,  Ås Kirke, Hjørdis Odinsdatter Havik, f. 26.06.1896, Namdalseid, d. 11.02.1974, Namdalseid, Gravlagt: 18.02.1975, Ås Kirke.  Ivar døde 07.11.1961, Berre Øvre, Gravlagt: 16.11.1961, Ås Kirke.  Var bonde på Berre Øvre fra 1921. Han var elev på Mære Landbruksskole fra 1914-16.

 

9.  Hjørdis Odinsdatter Havik f. 26.06.1896, Namdalseid, d. 11.02.1974, Namdalseid, Gravlagt: 18.02.1975, Ås Kirke.

 

10.   Asbjørn Gunnerius Gustavson Trana f. 22.11.1907, Yrke: Anleggsarbeider, g. Anna Eline Antonsdtr. Lund, f. 21.10.1909, Fjesme, d. 09.11.1987, Gravlagt: 13.11.1987, Ås Kirke.  Asbjørn døde 10.10.1993, Namdalseid, Gravlagt: 14.10.1993, Ås Kirke.

 

11.   Anna Eline Antonsdtr. Lund f. 21.10.1909, Fjesme, d. 09.11.1987, Gravlagt: 13.11.1987, Ås Kirke.

 

12.   Are Andreasson Tustervatn f. 14.07.1917, Tustervatn, Yrke: Bonde på Tustervatn, g. Ellen Marie Olsdtr. Tortenli, f. 12.05.1919.

 

13.   Ellen Marie Olsdtr. Tortenli f. 12.05.1919.

 

14.   Ingvart Altmann Lauritsson Sivertsen f. 13.09.1919, g. Gislaug Svanhild Antonsdatter Svendsen, f. 30.10.1918, d. 14.02.1981.  Ingvart døde 27.07.1989.

 

15.   Gislaug Svanhild Antonsdatter Svendsen f. 30.10.1918, d. 14.02.1981.

 

Tippoldeforeldre

 

16.   Petrus Iverson Berre f. 09.02.1857, Berre Øvre, Yrke: Bonde på Berre Øvre, g. 25.04.1887, Inga Henrikka Mortinusdatter Elden, f. 11.02.1862, Helbostad, d. 18.05.1935, Berre Øvre.  Petrus døde **.**.1924, Berre Øvre.  Elev ved folkehøyskolen på Fosnes 1877-78.Aktivt med i styre og stell på Namdalseid. Var med å opprette N.eid meieri 07.02.1888, var formann 1908-09 styremedlem i 2 år og revisor i 2 år. Var med i forstanderskapet i banken fra 1890 - 1912. Han var kasserer i banken fra 1888-89. Medlem av det første styre i N.eid samvirkelag i 1913. I gårdsmatrikkelen fra 30.06.1891 er Berre Øvre med Fautgården satt til 3 daler, 4 ort og 12 skilling og 8 skilling for Faut- gården. Den nye er satt til 13 mark og 63 øre, 23 øre på Fautgården.

 

17.   Inga Henrikka Mortinusdatter Elden f. 11.02.1862, Helbostad, d. 18.05.1935, Berre Øvre.

 

18.   Odin Samuel Olson Havik f. 08.05.1869, Havik, Vemundvik, Yrke: Lærer og postmann, g. **.**.1895, Maren Sofie Matæusdatter Guldvik, f. 10.12.1869, d. 21.08.1945.  Odin døde 12.12.1939, Namdalseid.

 

19.   Maren Sofie Matæusdatter Guldvik f. 10.12.1869, d. 21.08.1945.

 

20.   Gustav Marius Andreasson Trana f. **.**.1882, g. Emelie Jørgensdtr. Eriksen, f. **.**.1874, d. **.**.1909.  Gustav døde 23.12.1963, Gravlagt: 31.12.1963, Klinga kirke.

 

21.   Emelie Jørgensdtr. Eriksen f. **.**.1874, d. **.**.1909.

 

22.   Anton Marius Johannesson Lund f. **.**.****, Yrke: Bonde, g. Julie Berntine Pettersdtr. Fjesme, f. **.**.1881, d. **.**.1983.  Anton døde **.**.****.

 

23.   Julie Berntine Pettersdtr. Fjesme f. **.**.1881, d. **.**.1983.

 

24.   Andreas Olson Tustervatn f. 24.04.1892, Tustervatn, Yrke: Bonde på Tustervatn, g. Emma Larsdatter Solbakken, f. 23.12.1887, d. 15.10.1944.  Andreas døde 15.05.1975.

 

25.   Emma Larsdatter Solbakken f. 23.12.1887, d. 15.10.1944.

 

26.   Ole Davidson Tortenli f. 20.04.1882, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Karen Johannesdatter Linvik, f. 04.04.1889, d. 11.01.1964.  Ole døde 11.06.1971.

 

27.   Karen Johannesdatter Linvik f. 04.04.1889, d. 11.01.1964.

 

28.   Laurits Bernhardius Sivertsen f. 22.02.1895, g. Kathinka Margrethe Sofie Olsen, f. 12.08.1896, Gamvikbukt, Helgøy, Døpt: 08.08.1897, d. 17.12.1982.  Laurits døde **.**.****.

 

29.   Kathinka Margrethe Sofie Olsen f. 12.08.1896, Gamvikbukt, Helgøy, Døpt: 08.08.1897, d. 17.12.1982.

 

30.   Anton Kornelius Svendsen f. 23.04.1894, g. Bertha Johanne Magnusdatter Krane, f. 11.02.1894, Vatnan i Skjerstad, d. 29.10.1960.  Anton døde 25.09.1964.

 

31.   Bertha Johanne Magnusdatter Krane f. 11.02.1894, Vatnan i Skjerstad, d. 29.10.1960.

 

Tipptippoldeforeldre

 

32.   Iver Olaus Pederson Berre f. 08.10.1825, Berre Øvre, Yrke: Bonde på Berre Øvre, g. 06.11.1848, Olea Johnsdatter Holt, f. 09.01.1825, d. 31.01.1910.  Iver døde **.**.1909, Berre Øvre.  Han er nevnt i Gårdsmatrikkelen fra 30.06.1891 som eier av Brumoen. Skyldsatt til 20 skilling og til 61 øre etter ny skyld.

 

33.   Olea Johnsdatter Holt f. 09.01.1825, d. 31.01.1910.

 

34.   Mortinus Pederson Elden f. **.**.1828, Yrke: Bonde på Helbostad, g. Ingnora Persdatter Vengstad, f. **.**.1831, d. **.**.1879.  Mortinus døde **.**.1916.  Bonde på Helbostad 1858-95. Evnerik og mye med i styre og stell. Var med i den første direksjonen i "Aas sogns sparekasse" fra 02.07.1882. Hadde vært i direksjonen i Beitstad sparekasse i mange år før det. Var med i forstander- skapet i "Aas sogns sparekassen" i 6 år fra 1882 og styret i 5 år. Var med i det første styret i N.eid meieri og kasserer der i 1888. Dreven komune- politikker med i kommunestyret i 1860-65, 70-91, 96-98 og i formannskapet i 72-81. Drev nordlandshandel i unge år.

 

35.   Ingnora Persdatter Vengstad f. **.**.1831, d. **.**.1879.

 

36.   Ole Olson Moen f. 29.10.1823, Henning, Yrke: Bonde, g. Olise Birgitte Hansdatter Ganes, f. 15.07.1840, d. 21.01.1921.  Ole døde 18.01.1896.

 

37.   Olise Birgitte Hansdatter Ganes f. 15.07.1840, d. 21.01.1921.

 

40.   Andreas Mortinus Rasmusson Toldnesplass f. **.**.1851, g. Gurianna Kristiansdatter, f. **.**.1847, d. **.**.****.  Andreas døde **.**.1900.

 

41.   Gurianna Kristiansdatter f. **.**.1847, d. **.**.****.

 

42.   Jørgen Erikson Norberg f. **.**.1837, g. Albertine Andreasdtr. Hestmarka, f. **.**.1848, d. **.**.1946.  Jørgen døde **.**.1910.

 

43.   Albertine Andreasdtr. Hestmarka f. **.**.1848, d. **.**.1946.

 

44.   Johannes Ellingson Lundsaunet f. **.**.1850, g. Ellen Olive Ågesdtr. Hallem, f. **.**.1844, d. **.**.1923.  Johannes døde **.**.1939.

 

45.   Ellen Olive Ågesdtr. Hallem f. **.**.1844, d. **.**.1923.

 

46.   Petter Lorntsson Ryan f. **.**.1826, g. Ane Andersdatter, f. **.**.1840, d. **.**.1915.  Petter døde **.**.1895.

 

47.   Ane Andersdatter f. **.**.1840, d. **.**.1915.  Hun var uekte barn av Ingeborg, datteren på nedre Sæli, og en dreng på samme gård.

 

48.   Ole Nilsson Herringbotn f. 29.05.1866, Herringbotn, Yrke: Bonde på Tustervatn, g. Anne Andreasdatter Lamo, f. 12.08.1871, d. **.07.1895.  Ole døde **.**.1950, Tustervatn.

 

49.   Anne Andreasdatter Lamo f. 12.08.1871, d. **.07.1895.

 

50.   Lars Andersson Solbakken f. 22.07.1848, g. Maren Larsdatter Moldrem, f. 25.03.1850, d. 14.09.1938.  Lars døde 25.02.1930.

 

51.   Maren Larsdatter Moldrem f. 25.03.1850, d. 14.09.1938.

 

52.   David Kristofferson Tortenli f. **.**.1845, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Karen Olsdatter Varntresk, f. 31.05.1857, d. **.**.1935.  David døde **.**.1928.  Han er nevnt som bonde i Tortenli i skattematrikkelen fra 1886. Tortenlia var da den gården med nest størst matrikkelskyld i Hattfjelldalen med 3 ort og 9 skilling. Den nye matrikkelskylden ble mye lavere, 2 mark og 62 øre.

 

53.   Karen Olsdatter Varntresk f. 31.05.1857, d. **.**.1935.

 

54.   Johannes Mikkelson Bessedør f. **.**.1858, g. Ellen Olsdatter Linvik, f. **.**.1855, d. **.**.1944.  Johannes døde **.**.1930.

 

55.   Ellen Olsdatter Linvik f. **.**.1855, d. **.**.1944.

 

56.   Sivert Andreas Martin Larsson f. 10.10.1865, Lysnes Mellem i Lenvik, Yrke: Fisker og landpostbud, g. 16.10.1892, Karoline Kristine Olsdatter, f. 18.06.1869, Lillenes på Hillesøy, Døpt: 08.08.1869, d. **.04.1962, Tromsø.  Sivert døde 10.11.1922, Tromsø Sykehus.

 

57.   Karoline Kristine Olsdatter f. 18.06.1869, Lillenes på Hillesøy, Døpt: 08.08.1869, d. **.04.1962, Tromsø.

 

58.   Hans Albert Olsen f. 15.08.1853, Kvalvåg, Døpt: 23.09.1855, Hamre, Vannøy, Yrke: Gårdbruker, g. Hanna Petrikka Johansdatter, f. 01.07.1858, Indreby, Karlsøy, Døpt: 15.08.1858, Skaaningen, d. **.**.****.  Hans døde **.**.****.  I folketellinga fra 1865 står det at han er 10 år....

 

59.   Hanna Petrikka Johansdatter f. 01.07.1858, Indreby, Karlsøy, Døpt: 15.08.1858, Skaaningen, d. **.**.****.  Hun er nevnt i folketellinga i 1865.

 

60.   Svend Olson Myreng f. 12.07.1870, g. Gisken Jakobsdatter Elsfjord, f. 12.02.1875, d. **.**.1962.  Svend døde 06.07.1942.

 

61.   Gisken Jakobsdatter Elsfjord f. 12.02.1875, d. **.**.1962.

 

62.   Magnus Martin Johanson Krane f. 02.04.1872, Vågan, Yrke: Anleggsarbeider, g. 27.10.1893,  Skjerstad, Maren Dorthea Hansdatter, f. 06.08.1874, Vatnan, d. 18.12.1964, Fauske.  Magnus døde **.**.1937, Seattle, USA.  Magnus arbeidet på anlegget av Ofotbanen ved århundreskiftet. I 1907 reiste han til Amerika mens familien ble hjemme. Han bodde en tid i Alaska, men slo seg senere ned i Seattle og døde der i 1937.

 

63.   Maren Dorthea Hansdatter f. 06.08.1874, Vatnan, d. 18.12.1964, Fauske.

 

3. tipp-oldeforeldre

 

64.   Peder Jonson Berre f. 20.09.1802, Ulven i Følling, Yrke: Bonde på Berre Øvre, g. 07.02.1825, Guro Berntsdatter Holt, f. **.**.1793, Holt i Beitstad, d. 24.06.1829, Berre Øvre.  Peder døde 01.08.1878, Berre Øvre.  Peder leverte store mengder med ved til Aasnes Glasværk i 1825. Regnskapet fra Værket viser at han leverte 310 favner a 3 ort og 16 shilling - til sammen 227 spesidaler, 1 ort og 16 shilling. Han leverte også samme år 700 1/2 favner a 3 ort og 12 shilling, til sammen 490 spesidaler, 1 ort og 18 shilling. Han solgte ved for over 700 spesidaler på et år - dette var mye penger i 1825! Hvis de brukte samme mål på et favn som i dag leverte Peder 660 favner a 1,6 fastkubikkmeter = 1056 kubikkmeter!

 

65.   Guro Berntsdatter Holt f. **.**.1793, Holt i Beitstad, d. 24.06.1829, Berre Øvre.

 

66.   John Nilsson Holt f. **.**.1790, g. Ingeborg Olsdatter Jønnum, f. **.**.1795, d. **.**.1868.  John døde **.**.1858.

 

67.   Ingeborg Olsdatter Jønnum f. **.**.1795, d. **.**.1868.

 

68.   Peder Nilsson Haugan f. **.**.1794, Yrke: Bonde på Helbostad, g. Henrikka Mortensdatter Sotberg, f. **.**.1787, d. **.**.1866.  Peder døde **.**.1866.

 

69.   Henrikka Mortensdatter Sotberg f. **.**.1787, d. **.**.1866.

 

70.   Per Person Vengstad f. **.**.1800, Yrke: Bonde, g. Ingeborganna Anfinnsdatter Skjerpmo, f. **.**.1810, d. **.**.1891.  Per døde **.**.1872.

 

71.   Ingeborganna Anfinnsdatter Skjerpmo f. **.**.1810, d. **.**.1891.

 

72.   Ole Olson Sveian f. **.**.1795, g. Karen Marta Kristoffersdatter, f. **.**.1798, d. **.**.1880.  Ole døde **.**.1869.

 

73.   Karen Marta Kristoffersdatter f. **.**.1798, d. **.**.1880.

 

74.   Hans Kristian Olson Ganes f. 14.06.1810, g. Johanna Torsdatter Ganes, f. 24.06.1816, d. 22.01.1891.  Hans døde 26.09.1874.

 

75.   Johanna Torsdatter Ganes f. 24.06.1816, d. 22.01.1891.

 

80.   Rasmus Mortenson Holan f. **.**.1819, g. Gurine Henriksdatter, f. **.**.1811, d. **.**.1887.  Rasmus døde **.**.1878.

 

81.   Gurine Henriksdatter f. **.**.1811, d. **.**.1887.

 

84.   Erik Göranson Norberg f. 09.03.1804, Ornäs, Torsång sokn, Sverige, g. Beret Bessesdtr. Tømmermo, f. **.**.1805, d. **.**.****.  Erik døde **.**.****.

 

85.   Beret Bessesdtr. Tømmermo f. **.**.1805, d. **.**.****.

 

86.   Andreas Johanson Hestmarka f. 15.05.1803, g. Kari Kjerstina Andersdtr. Kolstadsaga, f. 22.05.1817, d. **.**.1896.  Andreas døde **.**.1876.

 

87.   Kari Kjerstina Andersdtr. Kolstadsaga f. 22.05.1817, d. **.**.1896.

 

88.   Elling Haldorson Sem f. **.**.1820, g. Randi Johnsdtr. Holmsveet, f. **.**.1816, d. **.**.1866.  Elling døde **.**.****.

 

89.   Randi Johnsdtr. Holmsveet f. **.**.1816, d. **.**.1866.

 

90.   Åge Ellingson Hallem f. **.**.1786, g. Ingeborg Olsdtr. Hofstad, f. **.**.1809, d. **.**.****.  Åge døde **.**.1882.

 

91.   Ingeborg Olsdtr. Hofstad f. **.**.1809, d. **.**.****.

 

92.   Lornts Olson f. **.**.1779, g. Anne Bergitte Pedersdatter, f. **.**.1787, d. **.**.1858.  Lornts døde **.**.1850.

 

93.   Anne Bergitte Pedersdatter f. **.**.1787, d. **.**.1858.

 

94.   Anders Sivertson f. **.**.****, g. Ingeborg Olava Olsdatter Sæli, f. **.**.1816, d. **.**.1850.  Anders døde **.**.****.  Han var dreng på nedre Sæli, ellers, ingen opplysninger om han.

 

95.   Ingeborg Olava Olsdatter Sæli f. **.**.1816, d. **.**.1850.

 

96.   Nils Danielson Åkervik f. **.**.1833, g. Anne Andersdatter Røsvassholmen, f. **.**.1825, d. 28.12.1903.  Nils døde **.**.1877.

 

97.   Anne Andersdatter Røsvassholmen f. **.**.1825, d. 28.12.1903.

 

98.   Andreas Mikkelson Lamo f. **.**.1839, g. Hansine Mathiasdatter Sjåvik, f. 21.05.1847, d. **.**.1909.  Andreas døde **.**.1931.

 

99.   Hansine Mathiasdatter Sjåvik f. 21.05.1847, d. **.**.1909.

 

100.   Anders Larsson Ramnå f. 15.06.1821, g. Anne Dorthea Jonsdatter Øya, f. **.**.1819, d. **.**.****.  Anders døde **.**.****.  I skifte etter mora i 1833 er han 12 år, og i skifte etter faren i 1844 er han 23 1/2 år.

 

101.   Anne Dorthea Jonsdatter Øya f. **.**.1819, d. **.**.****.  I skiftet etter faren i 1837 er hun 18 år.

 

102.   Lars Nilson Kulstad f. 1817, g. Marit Nilsdatter Moldrem, f. **.**.****, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.  I skifte etter faren i 1830 er han 12 1/2 år. I skifte etter farfaren i 1840 er han 23 år.

 

103.   Marit Nilsdatter Moldrem f. **.**.****, d. **.**.****.

 

104.   Kristoffer Larsson Tortenli f. **.**.1806, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Karen Davidsdatter Bjurselvmo, f. **.**.1821, d. **.**.1901.  Kristoffer døde **.**.1888.

 

105.   Karen Davidsdatter Bjurselvmo f. **.**.1821, d. **.**.1901.

 

106.   Ole Jakobson Varntresk f. **.**.****, g. Anne Mikkelsdatter Gulljord, f. 18.05.1819, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

107.   Anne Mikkelsdatter Gulljord f. 18.05.1819, d. **.**.****.

 

108.   Mikkel Kolbeinson Varntresk f. **.**.1813, g. Gunnhild Larsdtr. Tortenli, f. **.**.1810, d. **.**.1897.  Mikkel døde **.**.1904.

 

109.   Gunnhild Larsdtr. Tortenli f. **.**.1810, d. **.**.1897.

 

110.   Ole Olson Linvik f. **.**.****, g. Ingeborg Eriksdatter Varnvatn, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

111.   Ingeborg Eriksdatter Varnvatn f. **.**.****, d. **.**.****.

 

112.   Lars Erikson f. **.**.1825, Seljebakken, Lenvik, Døpt: **.**.1826, Lenvik kirke, Yrke: Husmann, g. 12.07.1847,  Lenvik kirke, Bergitte Kristensdatter, f. 12.04.1825, Lysnes, Lenvik, Døpt: 12.06.1825, d. 07.07.1905, Ellaheim, Svartfjell.  Lars døde 12.06.1896.

 

113.   Bergitte Kristensdatter f. 12.04.1825, Lysnes, Lenvik, Døpt: 12.06.1825, d. 07.07.1905, Ellaheim, Svartfjell.

 

114.   Ole Andreas Olson f. 10.02.1838, Sørliden, Lenvik, Yrke: Fisker, g. 15.08.1869, Lorentine Katrine Jakobsdatter, f. 06.07.1843, Landøe, Lenvik, d. 24.04.1907.  Ole døde 24.07.1912.

 

115.   Lorentine Katrine Jakobsdatter f. 06.07.1843, Landøe, Lenvik, d. 24.04.1907.

 

116.   Ole Andreas Christenson Baarlund f. ca. 1823, Yrke: Bonde, g. Hansina Karolina Hansdatter, f. ca. 1823, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.  I folketellinga fra 1865 er han 42 år. Han er gårdbruker og leilending på Hamre ytre i Karlsøy. Gården før 5 storfe og 13 sauer og det settes 3 tønner potet.

 

117.   Hansina Karolina Hansdatter f. ca. 1823, d. **.**.****.  I folketellinga fra 1865 er hun 42 år.

 

118.   Johan Andreas Hansson f. **.**.1829, Lanes, Vanna, g. Anna Randine Andreasdatter, f. **.**.1823, Balsfjord, d. **.**.****.  Johan døde **.**.****.  I folketellinga fra 1865 er han 37 år. Han er selveier på Indreby. Gården har da 2 storfe og 11 sauer, og de setter 1/2 tønne poteter.

 

119.   Anna Randine Andreasdatter f. **.**.1823, Balsfjord, d. **.**.****.  I folketellinga fra 1865 er hun 42 år. Hun er oppgitt å være født i Balsfjord.

 

120.   Ole Nilsson Forsmoen f. **.**.1840, g. Johanna Olsdatter Høgmoen, f. **.**.1846, d. 28.05.1910.  Ole døde 23.04.1891.

 

121.   Johanna Olsdatter Høgmoen f. **.**.1846, d. 28.05.1910.

 

122.   Jakob Johnson Elsfjord f. **.**.1845, g. Ane Marta Jørgensdatter, f. **.**.1836, d. **.**.1921.  Jakob døde **.**.1921.

 

123.   Ane Marta Jørgensdatter f. **.**.1836, d. **.**.1921.

 

124.   Johan Christian Petterson Krane f. 14.05.1827, Bodø, Yrke: Husmann, fisker, tømmermann., g. 29.09.1854,  Vågan, Bertha Severine Sivertsdtr. Brinchmann, f. 06.12.1830, Solvorn i Hafslo, Døpt: 26.12.1830, Hafslo, d. 03.04.1907, Skagen, Bø i Vesterålen.  Johan døde 31.12.1887, Vågan.  Johan og Berthe er nevnt i folketellingene fra 1865 og 1875. De bodde da på Storvåg i Vågan. Johan er ført som husmann, fisker og tømmermann. I 1900 er Berthe enke så Johan må være død før den tid. Hun bodde da på Lilleøen ved Svolvær.

 

125.   Bertha Severine Sivertsdtr. Brinchmann f. 06.12.1830, Solvorn i Hafslo, Døpt: 26.12.1830, Hafslo, d. 03.04.1907, Skagen, Bø i Vesterålen.  Bertha flyttet til Nordland i 1850.

 

126.   Hans Mikael Olson Vatnan f. 09.09.1841, Yrke: Fisker og tømmermann, g. Ingeborg Anne Marie Jakobsdatter Finneid, f. 02.02.1846, d. 05.06.1915.  Hans døde 15.11.1917.

 

127.   Ingeborg Anne Marie Jakobsdatter Finneid f. 02.02.1846, d. 05.06.1915.

 

4. tipp-oldeforeldre

 

128.   Jon Anfindson Ulven f. **.**.****, Yrke: Bonde på Ulven i Føling, g. Jødda Pedersdatter Røsæg, f. **.**.1773, d. **.**.1867.  Jon døde **.**.****.

 

129.   Jødda Pedersdatter Røsæg f. **.**.1773, d. **.**.1867.

 

130.   Bernt Bersvendson Holt f. **.**.1767, g. Brynhild Olsdatter Størvoll, f. **.**.1771, d. **.**.1859.  Bernt døde **.**.****.  Bernt leverte ved til Aasnes Glasværk i 1825. Han leverte 18 favner a 3 ort og 12 shilling - til sammen 12 spesidaler og 3 ort.

 

131.   Brynhild Olsdatter Størvoll f. **.**.1771, d. **.**.1859.

 

132.   Nils Person Nordsetter f. **.**.1745, g. Randi Thomasdatter, f. **.**.1758, d. **.**.****.  Nils døde **.**.1823.

 

133.   Randi Thomasdatter f. **.**.1758, d. **.**.****.

 

134.   Ole Olson Jønnum f. **.**.****, g. Ingeborg Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1843.  Ole døde **.**.1832.

 

135.   Ingeborg Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.1843.

 

136.   Nils Hansson Haugum f. **.**.1759, g. Maren Pedersdtr. Hildrum, f. **.**.1761, d. **.**.1839.  Nils døde **.**.****.

 

137.   Maren Pedersdtr. Hildrum f. **.**.1761, d. **.**.1839.

 

138.   Morten Gautson Setter f. **.**.1767, Yrke: Bonde og sersjant, g. Malena Paulsdatter Sotberg, f. **.**.1749, d. **.**.1821.  Morten døde **.**.1812.

 

139.   Malena Paulsdatter Sotberg f. **.**.1749, d. **.**.1821.

 

140.   Per Person Vengstad f. **.**.1769, g. Gyda Olsdatter, f. **.**.1768, d. **.**.****.  Per døde **.**.1857.

 

141.   Gyda Olsdatter f. **.**.1768, d. **.**.****.

 

142.   Anfinn Abrahamson Staven f. **.**.1774, g. 15.04.1798,[1] Gunnhild Jonasdatter, f. **.**.1756, d. **.**.1834.  Anfinn døde **.**.1860.

 

143.   Gunnhild Jonasdatter f. **.**.1756, d. **.**.1834.

 

144.   Ole Olson Strand f. **.**.1761, g. Marit Anfindsdatter, f. **.**.1757, d. 01.12.1839.  Ole døde 21.03.1839.

 

145.   Marit Anfindsdatter f. **.**.1757, d. 01.12.1839.

 

148.   Ole Knutson Ganes f. 02.02.1780, g. Berethe Hansdatter Sandmoen, f. **.**.1782, d. **.**.****.  Ole døde 22.02.1868.

 

149.   Berethe Hansdatter Sandmoen f. **.**.1782, d. **.**.****.

 

160.   Morten Pederson Holan f. **.**.1788, g. Ane Andersdatter Lønnemsaune, f. **.**.1795, d. **.**.****.  Morten døde **.**.****.

 

161.   Ane Andersdatter Lønnemsaune f. **.**.1795, d. **.**.****.

 

168.   Göran Andersson Norberg f. 12.04.1763, Jakobsgårdarna, Norrboda, St. Tuna sokn, Yrke: Gruvearbeider og møller, g. 01.01.1795,  St. Tuna sokn, Anna Hansdatter, f. 30.01.1770, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Sverige, d. **.**.*****.  Göran døde **.**.****.  Gøran var gruvearbeider ved "Falu gruva". Familien bodde på Övre Elsborg kvarter 61, gård nr 7 i Falun. 16.06.1083 flyttet de til Ornäs i Torsång sokn og Gøran arbeidet der som møller. Familien flyttet i 1814 til Skomsarby i St. Tuna sokn og der slutter foreløpig alle spor etter Gøran og hans familie.

 

169.   Anna Hansdatter f. 30.01.1770, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Sverige, d. **.**.*****.

 

170.   Besse Johannesson Tømmermo f. **.**.1770, g. Mildrid Haldorsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Besse døde **.**.1840.

 

171.   Mildrid Haldorsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

172.   Johan Nilsson Buvarp f. **.**.1756, g. **.**.1791, Lisbet Pedersdatter Altin, f. **.**.1767, d. **.**.1839.  Johan døde **.**.1846.

 

173.   Lisbet Pedersdatter Altin f. **.**.1767, d. **.**.1839.

 

174.   Anders Ingebrigtson Kolstadsaga f. **.**.1793, g. Gjertrud _____, f. **.**.****, d. **.**.****.  Anders døde **.**.****.

 

175.   Gjertrud _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

176.   Haldor Andersson Åkerhus f. **.**.1779, g. Magnhild Larsdatter Sem, f. **.**.1793, d. **.**.****.  Haldor døde **.**.****.

 

177.   Magnhild Larsdatter Sem f. **.**.1793, d. **.**.****.

 

178.   John Olson Holmsveet f. **.**.1776, g. Ingeborg Altsdatter Syrstad, f. **.**.****, d. **.**.****.  John døde **.**.****.

 

179.   Ingeborg Altsdatter Syrstad f. **.**.****, d. **.**.****.

 

180.   Elling Johnson Hallem f. **.**.1757, g. Anne Ågesdatter Eklo, f. **.**.1761, d. **.**.1787.  Elling døde **.**.1844.

 

181.   Anne Ågesdatter Eklo f. **.**.1761, d. **.**.1787.

 

182.   Ole Mikkelson Hofstad f. **.**.1773, g. Ingeborg Andersdatter Lund, f. **.**.1782, d. **.**.1856.  Ole døde **.**.1808.

 

183.   Ingeborg Andersdatter Lund f. **.**.1782, d. **.**.1856.

 

192.   Daniel Nilsson Herringbotn f. **.**.****, g. Marit Olsdatter Ruderås, f. **.**.****, d. **.**.****.  Daniel døde **.**.1847.

 

193.   Marit Olsdatter Ruderås f. **.**.****, d. **.**.****.

 

194.   Anders Ingebrigtson Stornes f. **.**.1785, g. Alette Andersdatter Hattfjelldal, f. **.**.****, d. **.**.1848.  Anders døde 06.08.1873.  I skiftet etter faren i 1802 er han 17 år.

 

195.   Alette Andersdatter Hattfjelldal f. **.**.****, d. **.**.1848.

 

196.   Mikkel Olson Ruderås f. **.**.1806, g. Anne Kolbeinsdatter Varntresk, f. **.**.1798, d. **.**.1884.  Mikkel døde **.**.1884.

 

197.   Anne Kolbeinsdatter Varntresk f. **.**.1798, d. **.**.1884.

 

198.   Mathias Jørgenson Kulstad f. **.**.1807, Døpt: 03.01.1808, g. Anne Hansdatter Stornes, f. **.**.1809, d. **.**.1900.  Mathias døde 18.03.1876.  I skifte etter faren i 1815 er han 7 år, og i skifte etter mora i 1823 15 år.

 

199.   Anne Hansdatter Stornes f. **.**.1809, d. **.**.1900.

 

200.   Lars Andersson Hattfjelldal f. **.**.****, g. Marit Jakobsdatter Ravatn, f. **.**.1774, d. ca. 1833.  Lars døde ca. 1844.  Skifte etter Lars er holdt i Ravnåa i 1844.

 

201.   Marit Jakobsdatter Ravatn f. **.**.1774, g. (1) Nils Olson Heimigard, f. **.**.1784, d. **.**.****, g. (2) Lars Andersson Hattfjelldal, f. **.**.****, d. ca. 1844.  Marit døde ca. 1833.  I skifte etter mora i 1781 er hun 6 1/2 år og i skiftet etter faren i 1798 er hun 23 år og hjemmeværende. Skifte etter henne er holdt i Ravnåa i 1833.

 

202.   Jon Larsson Jogarden Øya f. **.**.1788, g. Beret Arntsdatter Rossvoll, f. **.**.1792, d. **.**.****.  Jon døde ca. 1837.  Skifte etter han er holdt på Øyen i 1837.

 

203.   Beret Arntsdatter Rossvoll f. **.**.1792, d. **.**.****.

 

204.   Nils Olson Finnbrauten f. **.**.1791, g. Marit Larsdatter Almli, f. ca. 1788, d. **.**.****.  Nils døde ca. 1830.  Skifte etter Nils er holdt på Kulstad i 1830.

 

205.   Marit Larsdatter Almli f. ca. 1788, d. **.**.****.  I skifte etter faren i 1808 er hun 20 år og tjener hos Isach Andersen på Kulstad.

 

206.   Nils Olson Heimigard f. **.**.1784, g. Marit Jakobsdatter Ravatn, f. **.**.1774, d. ca. 1833.  Nils døde **.**.****.  I skifte etter farmora i 1799 er han 14 1/2 år, og i skifte etter farfaren i 1806 er han 22 år.

 

207.   Marit Jakobsdatter Ravatn f. **.**.1774, g. (1) Nils Olson Heimigard, f. **.**.1784, d. **.**.****, g. (2) Lars Andersson Hattfjelldal, f. **.**.****, d. ca. 1844.  Marit døde ca. 1833.  I skifte etter mora i 1781 er hun 6 1/2 år og i skiftet etter faren i 1798 er hun 23 år og hjemmeværende. Skifte etter henne er holdt i Ravnåa i 1833.

 

208.   Lars Josefson Varntresk f. **.**.1776, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Karen Kristoffersdatter Tortenli, f. **.**.****, d. **.**.1857.  Lars døde **.**.1851.  Han er sannsynligvis den Lars Josephsen son er nevnt som "tjenestedræng" hos Peder Olson i Tortenli i folketellingen fra 1801. Han var da 25 år og er således født i 1776. Dette styrkes av at han var 13 år i 1789 da det er holdt skifte etter faren.

 

209.   Karen Kristoffersdatter Tortenli f. **.**.****, d. **.**.1857.

 

210.   David Mathiasson Bjurselvmo f. **.**.1780, g. Margrete Ivarsdatter Meland, f. **.**.1781, d. **.**.1844.  David døde **.**.1868.  I skifte etter mora i 1805 er han 25 år.

 

211.   Margrete Ivarsdatter Meland f. **.**.1781, d. **.**.1844.

 

212.   Jakob Kolbeinson Varntresk f. **.**.1795, g. Karen Andersdatter Herringbotn, f. **.**.1801, d. **.**.****.  Jakob døde **.**.1894.

 

213.   Karen Andersdatter Herringbotn f. **.**.1801, d. **.**.****.

 

214.   Mikkel Olson Lille-Smedseng f. **.**.1780, g. Karen Bendiktsdatter Smedseng, f. **.**.1790, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.****.

 

215.   Karen Bendiktsdatter Smedseng f. **.**.1790, d. **.**.****.

 

216.   Kolbein Olson Varntresk f. **.**.1763, g. Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1763, d. 08.09.1856.  Kolbein døde **.**.1851.

 

217.   Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen f. **.**.1763, d. 08.09.1856.

 

218.   Lars Josefson Varntresk f. **.**.1776, Yrke: Bonde i Tortenli, g. Karen Kristoffersdatter Tortenli, f. **.**.****, d. **.**.1857.  Lars døde **.**.1851.  Han er sannsynligvis den Lars Josephsen son er nevnt som "tjenestedræng" hos Peder Olson i Tortenli i folketellingen fra 1801. Han var da 25 år og er således født i 1776. Dette styrkes av at han var 13 år i 1789 da det er holdt skifte etter faren.

 

219.   Karen Kristoffersdatter Tortenli f. **.**.****, d. **.**.1857.

 

220.   Ole Gregusson Tustervatn f. **.**.1783, g. Kristine Johannesddatter Sundsås, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1833.

 

221.   Kristine Johannesddatter Sundsås f. **.**.****, d. **.**.****.

 

222.   Erik Johannesson Varnvatn f. **.**.****, g. Andrine Gregusdatter Kjerringhalsen, f. **.**.****, d. **.**.****.  Erik døde **.**.****.

 

223.   Andrine Gregusdatter Kjerringhalsen f. **.**.****, d. **.**.****.

 

224.   Erich Hansson f. **.**.1788, Nord Strømmen, Lenvik, Døpt: **.**.1790, Lenvik kirke, Yrke: Husmann, g. Maria Larsdatter, f. **.**.1804, d. 17.06.1847, Finnfjordbotn.  Erich døde 01.12.1846.

 

225.   Maria Larsdatter f. **.**.1804, d. 17.06.1847, Finnfjordbotn.  Lars Erikson var sønn av Erich og Maria utenom ekteskap. Erich ble gift i 1827 med Elen Marie Nielsdtr.

 

226.   Christen Andersson f. **.**.1777, Lysnes, Døpt: **.**.1777, Lenvik kirke, g. 10.11.1807, Ingeborg Anna Pedersdatter, f. **.**.1781, Strømsnes, Døpt: **.**.1782, d. 23.05.1840.  Christen døde 21.03.1839.

 

227.   Ingeborg Anna Pedersdatter f. **.**.1781, Strømsnes, Døpt: **.**.1782, d. 23.05.1840.

 

228.   Ole Jacobson f. 12.03.1804, Store Fauskevog, Trondenes, Døpt: **.**.1804, Yrke: Fisker, snekker, småbonde, g. 24.10.1831, Ane Sofie Jensdatter, f. **.**.1794, Rubbestad, Tranøy, d. 15.07.1867.  Ole døde 23.01.1894.

 

229.   Ane Sofie Jensdatter f. **.**.1794, Rubbestad, Tranøy, d. 15.07.1867.

 

230.   Jacob Andreas Pederson f. **.**.1794, Helgeland, g. 03.11.1841, Malene Larsdatter, f. **.**.1813, Landøe, Lenvik, d. **.**.****.  Jacob døde 13.03.1852, Hammerfest.

 

231.   Malene Larsdatter f. **.**.1813, Landøe, Lenvik, d. **.**.****.

 

232.   Christen Olson f. ca. 1789, Ravik, Karlsøy, g. * Ukjent.  Christen døde før 1865.  Han kan være far til Ole Andreas Baarlund, broren Anders har etternavnet Borlund i folketellinga i 1865 der Christen er 12 år. Han er ikke nevnt i 1865 folketellinga.

 

233.   * Ukjent.

 

236.   Hans Lockert Svendson Blix f. **.**.1791, Lanes, Vanna, g. **.**.1815,  Lanes, Vanna, Petrika Hansdatter, f. **.**.1791, Sletnes, d. **.**.****.  Hans døde **.**.****.  Han er nevnt i folketellinga fra 1801.

 

237.   Petrika Hansdatter f. **.**.1791, Sletnes, d. **.**.****.  I folketellinga fra 1801 er hun 12 år.

 

240.   Nils Nilsson Bygdås f. **.**.1793, g. Johanna Christensdatter Straumdal, f. **.**.1796, d. 11.02.1856.  Nils døde 14.06.1875.

 

241.   Johanna Christensdatter Straumdal f. **.**.1796, d. 11.02.1856.

 

242.   Ole Johan Nilsson Høgmoen f. **.**.1822, Yrke: Husmann, g. Elen Nilsdatter Valåmoen, f. **.**.1822, d. 25.12.1887.  Ole døde 27.11.1894.  Han var husmann på Høgmoen fra 1847.

 

243.   Elen Nilsdatter Valåmoen f. **.**.1822, d. 25.12.1887.

 

244.   John Jakobson Juvik f. **.**.1820, g. Kristine Andreasdatter Hauknes, f. **.**.1811, d. **.**.****.  John døde **.**.1911.

 

245.   Kristine Andreasdatter Hauknes f. **.**.1811, d. **.**.****.

 

248.   Petter Arntzen Krane f. **.**.1786, Trondheim, Døpt: 12.03.1786, Bakke kirke, Strinda, Yrke: Jekteskipper, g. 27.12.1813, Elen Olsdatter Løkke, f. **.**.1793, Trondheim, Døpt: 20.07.1793, Bakke kirke, Strinda, d. 31.03.1874, Svolvær, Gravlagt: 26.04.1874, Svolvær.  Petter døde **.**.****.  I 1810 får Petter kommentaren "Svag i Hoftledet", men er likevel i militær manntallet i 1813 der han er oppført som "Skipper paa Jægt". I 1814 er han "Skibstømmermand arbejder og Plaget af gickt". Dette betyr at han var så plaget av gikt at han måtte slutte som sjømann og være hjelpesmann hos faren.

 

249.   Elen Olsdatter Løkke f. **.**.1793, Trondheim, Døpt: 20.07.1793, Bakke kirke, Strinda, d. 31.03.1874, Svolvær, Gravlagt: 26.04.1874, Svolvær.

 

250.   Sivert Olson Brinchmann f. 27.10.1779, Bergen, Yrke: Skomaker, g. Anna Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Sivert døde **.**.****.

 

251.   Anna Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

252.   Ole Johan Hansson Mosti f. **.**.1805, Døpt: 01.01.1806, Yrke: Bonde, g. Maren Dorthea Stenersdatter Djupås, f. **.**.1801, Døpt: 19.04.1801, d. 24.10.1856.  Ole døde 31.05.1848.

 

253.   Maren Dorthea Stenersdatter Djupås f. **.**.1801, Døpt: 19.04.1801, d. 24.10.1856.

 

254.   Jakob Olson Finneid f. **.**.1805, Døpt: 23.05.1805, Yrke: Bonde, g. Marith Berthea Danielsdatter Hjemgam, f. **.**.1808, Døpt: 26.03.1808, d. 15.04.1848.  Jakob døde 03.03.1873.

 

255.   Marith Berthea Danielsdatter Hjemgam f. **.**.1808, Døpt: 26.03.1808, d. 15.04.1848.

 

5. tipp-oldeforeldre

 

256.   Anfind Pederson Ulven f. 18.02.1736,[2] Døpt: 22.01.1736,[3] Yrke: Bonde på Ulven, g. Ingeborg Joensdatter Dal, f. 25.10.1730,[4] Døpt: 01.11.1730,[5] d. **.**.1804.  Anfind døde **.**.1811.

 

257.   Ingeborg Joensdatter Dal f. 25.10.1730,[6] Døpt: 01.11.1730,[7] d. **.**.1804.

 

258.   Peder Nikolaison Seem f. 26.01.1725,[8] Døpt: 28.01.1725,[9] g. 03.04.1753,[10] Jødda Olsdatter Følling, f. 19.12.1729,[11] Døpt: 27.12.1729,[12] d. 26.11.1820.[13]  Peder døde **.**.1803, Røsæg.[14]  Han var soldat da han giftet seg i 1753.

 

259.   Jødda Olsdatter Følling f. 19.12.1729,[15] Døpt: 27.12.1729,[16] d. 26.11.1820.[17]

 

260.   Bersvend Bjørnson Holt f. **.**.1730, Frøset i Sokndal, g. **.**.1756, Beret Olsdatter Ertzhus, f. **.**.1734, Ertshus, d. **.**.1796.  Bersvend døde **.**.1802.

 

261.   Beret Olsdatter Ertzhus f. **.**.1734, Ertshus, d. **.**.1796.

 

262.   Ole Torberson Ressem f. **.**.1734, g. Eli Sjursdatter Velde, f. **.**.1737, d. **.**.1802.  Ole døde **.**.****.

 

263.   Eli Sjursdatter Velde f. **.**.1737, d. **.**.1802.

 

264.   Per Monsson Holstad f. **.**.1704, g. Marit _____, f. **.**.****, d. **.**.1784.  Per døde **.**.1780.

 

265.   Marit _____ f. **.**.****, d. **.**.1784.

 

266.   Thomas _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

272.   Hans Sveinson Melhus f. **.**.1712, g. Margrete Jonsdatter Vibstad, f. **.**.1715, d. **.**.1779.  Hans døde **.**.1767.

 

273.   Margrete Jonsdatter Vibstad f. **.**.1715, d. **.**.1779.

 

274.   Peder Johannesson Skei f. **.**.1725, g. Beret Larsdatter Hildrum, f. **.**.1731, d. **.**.1809.  Peder døde **.**.1769.

 

275.   Beret Larsdatter Hildrum f. **.**.1731, d. **.**.1809.

 

276.   Gaut Ingebrigtson Setter f. **.**.****, Yrke: Bonde og sersjant, g. Gyda Olsdatter Hjellan, f. **.**.****, d. **.**.****.  Gaut døde **.**.****.

 

277.   Gyda Olsdatter Hjellan f. **.**.****, d. **.**.****.

 

278.   Paul Kristofferson Forfang f. 17.04.1722,[18] Døpt: 19.04.1722,[19] g. 1747,[20] Karen Nilsdatter Dal, f. **.**.****, d. **.**.****.  Paul døde **.**.1755.

 

279.   Karen Nilsdatter Dal f. **.**.****, d. **.**.****.

 

280.   Per Person Vengstad f. **.**.1723, g. Elen _____, f. **.**.****, d. **.**.1795.  Per døde **.**.1804.

 

281.   Elen _____ f. **.**.****, d. **.**.1795.

 

284.   Abraham Person Staven f. **.**.1729, g. 17.10.1759,[21] Anne Kristoffersdatter Jønnum, f. **.**.1731, d. **.**.1789.  Abraham døde **.**.1796.  Abraham skal være født i Jämtland.

 

285.   Anne Kristoffersdatter Jønnum f. **.**.1731, d. **.**.1789.

 

286.   Jonas _____ f. **.**.****, g. Margrete Olsdatter, f. **.**.1726, d. **.**.1804.  Jonas døde **.**.****.

 

287.   Margrete Olsdatter f. **.**.1726, d. **.**.1804.

 

288.   Ole Olsen Strand f. **.**.1726, g. Beret Rasmusdatter Sæli, f. **.**.1721, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

289.   Beret Rasmusdatter Sæli f. **.**.1721, d. **.**.****.

 

296.   Knut Pederson Ganes f. **.**.1755, Yrke: Bonde, g. Marta _____, f. **.**.****, d. **.**.1830.  Knut døde **.**.1830.

 

297.   Marta _____ f. **.**.****, d. **.**.1830.

 

320.   Peder Mortenson Holan f. **.**.1747, Yrke: Bonde, g. 28.10.1773, Berit Torbergsdatter Lø, f. **.**.1745, d. 29.12.1835.  Peder døde 10.02.1826, Gravlagt: 18.02.1826, Mære kyrkje.

 

321.   Berit Torbergsdatter Lø f. **.**.1745, d. 29.12.1835.

 

322.   Anders Amundson Lønnemsaune f. **.**.1764, g. Kirsten Mikkelsdatter, f. **.**.1772, d. **.**.1836.  Anders døde **.**.1838.

 

323.   Kirsten Mikkelsdatter f. **.**.1772, d. **.**.1836.

 

336.   Anders Göranson f. **.**.****, g. Anna Andersdatter, f. 19.08.1732, St. Tuna sokn.  Anders døde **.**.****.  Anders var bosatt i Jakobsgårdarna, Norrboda, St. Tuna sokn.

 

337.   Anna Andersdatter f. 19.08.1732, St. Tuna sokn.

 

338.   Hans Hansson f. **.**.1726, Naglarby, Gustafs sokn, Yrke: Smältare, g. 19.04.1756,  St. Tuna sokn, Anna Göransdatter, f. 18.01.1729, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, d. 19.05.1798, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn.  Hans døde **.**.1793, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn.

 

339.   Anna Göransdatter f. 18.01.1729, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, d. 19.05.1798, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn.

 

340.   Johannes Olson Nustad f. **.**.****, g. Marit Gunnarsdatter, f. **.**.1724, d. **.**.1794.  Johannes døde **.**.1773.

 

341.   Marit Gunnarsdatter f. **.**.1724, d. **.**.1794.

 

342.   Haldor _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

346.   Peder Guttormson Altin f. **.**.1733, g. Marit Ivarsdatter, f. **.**.1727, d. **.**.1814.  Peder døde **.**.1803.

 

347.   Marit Ivarsdatter f. **.**.1727, d. **.**.1814.

 

348.   Ingebrigt Andersson Kolstadsaga f. **.**.1766, g. Karen Nilsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ingebrigt døde **.**.****.

 

349.   Karen Nilsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

352.   Anders Haldorson Myhr f. **.**.1743, g. Malena Andersdatter Holme, f. **.**.1748, d. **.**.****.  Anders døde **.**.1802.

 

353.   Malena Andersdatter Holme f. **.**.1748, d. **.**.****.

 

354.   Lars Johannesson Lein f. **.**.1766, g. Marta Ellingsdatter Auskjen, f. **.**.1758, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.

 

355.   Marta Ellingsdatter Auskjen f. **.**.1758, d. **.**.****.

 

356.   Ole Johnson Krogstad f. **.**.1749, g. Ingeborg Haldorsdatter Bye, f. **.**.1752, d. **.**.1802.  Ole døde **.**.1831.

 

357.   Ingeborg Haldorsdatter Bye f. **.**.1752, d. **.**.1802.

 

358.   Alt Person Sørgårds Krogstad f. **.**.1764, g. Randi Olsdatter Estenstad, f. **.**.1765, d. **.**.1804.  Alt døde **.**.1842.

 

359.   Randi Olsdatter Estenstad f. **.**.1765, d. **.**.1804.

 

360.   John Ellingson Hallem f. **.**.1731, g. Kirsten Pedersdatter Ner Hallem, f. **.**.1730, d. **.**.1787.  John døde **.**.1797.

 

361.   Kirsten Pedersdatter Ner Hallem f. **.**.1730, d. **.**.1787.

 

362.   Åge Olson Eklo f. **.**.****, g. Berit Kolbanusdatter Rosvold, f. **.**.1726, d. **.**.1808.  Åge døde **.**.1764.

 

363.   Berit Kolbanusdatter Rosvold f. **.**.1726, d. **.**.1808.

 

364.   Mikkel Olson Ulvillen f. **.**.1747, g. Lisbeth Olsdatter Slapgård, f. **.**.1747, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1803.

 

365.   Lisbeth Olsdatter Slapgård f. **.**.1747, d. **.**.****.

 

366.   Anders Johnson Lund f. **.**.1746, g. Ragnhild Andersdatter Stubskin, f. **.**.1754, d. **.**.1829.  Anders døde **.**.1814.

 

367.   Ragnhild Andersdatter Stubskin f. **.**.1754, d. **.**.1829.

 

384.   Nils Olson Herringbotn f. **.**.1758, g. Dordi Jørgensdatter Marka, f. **.**.1760, d. **.**.****.  Nils døde **.**.1837.  Nils er ikke nevnt i skiftet etter faren (eller den påståtte faren?) Ole Ingebrigtson Ånes i 1779.

 

385.   Dordi Jørgensdatter Marka f. **.**.1760, d. **.**.****.

 

386.   Ole Olson Ånes f. **.**.1754, g. Brynhild Mikkelsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1773, d. 02.12.1866.  Ole døde 20.03.1851.  Han rydda Ruderåsen. Han var en evnerik kar. I skifte etter faren i 1779 er han 25 år.

 

387.   Brynhild Mikkelsdatter Røsvassholmen f. **.**.1773, d. 02.12.1866.

 

388.   Ingebrigt Andersson Stornes f. **.**.1751, Yrke: Bonde på Storneset, g. Eli Nilsdatter Tverberg, f. **.**.1764, Døpt: 02.07.1764, Dolstad kirke, d. **.**.****.  Ingebrigt døde **.**.1802.  Skiftet etter Ingebrigt er holdt i 1802 på Storneset.

 

389.   Eli Nilsdatter Tverberg f. **.**.1764, Døpt: 02.07.1764, Dolstad kirke, g. (1) Ingebrigt Andersson Stornes, f. **.**.1751, Yrke: Bonde på Storneset, d. **.**.1802, g. (2) Hans Larsson Aspnes, f. **.**.1764, d. **.**.1810.  Eli døde **.**.****.  Konfirmert i Dolstad kirke 15.07.1781. I skifte etter foreldrene i 1805 er hun gift med Hans Larson.

 

390.   Anders Nilsson Hattfjelldal f. **.**.1752, g. **.**.1778, Lucie Larsdatter Fellingfors, f. **.**.1755, d. ca. 1844.  Anders døde **.**.1825.  I skiftet etter faren i 1777 er han 25 år.

 

391.   Lucie Larsdatter Fellingfors f. **.**.1755, d. ca. 1844.  I skiftet etter faren i 1766 er hun 11 år. Skifte etter henne er holdt i Hattfjelldal i 1844. Hun er da enke.

 

392.   Ole Olson Ånes f. **.**.1754, g. Brynhild Mikkelsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1773, d. 02.12.1866.  Ole døde 20.03.1851.  Han rydda Ruderåsen. Han var en evnerik kar. I skifte etter faren i 1779 er han 25 år.

 

393.   Brynhild Mikkelsdatter Røsvassholmen f. **.**.1773, d. 02.12.1866.

 

394.   Kolbein Olson Varntresk f. **.**.1763, g. Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1763, d. 08.09.1856.  Kolbein døde **.**.1851.

 

395.   Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen f. **.**.1763, d. 08.09.1856.

 

396.   Jørgen Jakobson Kulstad f. **.**.1755, g. Johanne Kristoffersdatter Åkvik, f. **.**.1774, d. ca. 1823.  Jørgen døde ca. 1815.  Skifte etter Jørgen er holdt på Kulstad i 1815. I skifte etter faren i 1762 er han 7 år.

 

397.   Johanne Kristoffersdatter Åkvik f. **.**.1774, d. ca. 1823.  I skifte etter faren i 1801 står det at hun tjener hos Jørgen Isachson på Kulstad. Skifte etter Johanne er holdt på Kulstad i 1823.

 

398.   Hans Larsson Aspnes f. **.**.1764, g. Eli Nilsdatter Tverberg, f. **.**.1764, Døpt: 02.07.1764, Dolstad kirke, d. **.**.****.  Hans døde **.**.1810.  Skiftet etter Hans er holdt på Storneset i 1810.

 

399.   Eli Nilsdatter Tverberg f. **.**.1764, Døpt: 02.07.1764, Dolstad kirke, g. (1) Ingebrigt Andersson Stornes, f. **.**.1751, Yrke: Bonde på Storneset, d. **.**.1802, g. (2) Hans Larsson Aspnes, f. **.**.1764, d. **.**.1810.  Eli døde **.**.****.  Konfirmert i Dolstad kirke 15.07.1781. I skifte etter foreldrene i 1805 er hun gift med Hans Larsson.

 

400.   Anders Nilsson Hattfjelldal f. **.**.1752, g. **.**.1778, Lucie Larsdatter Fellingfors, f. **.**.1755, d. ca. 1844.  Anders døde **.**.1825.  I skiftet etter faren i 1777 er han 25 år.

 

401.   Lucie Larsdatter Fellingfors f. **.**.1755, d. ca. 1844.  I skiftet etter faren i 1766 er hun 11 år. Skifte etter henne er holdt i Hattfjelldal i 1844. Hun er da enke.

 

402.   Jakob Nilsson Ravatn f. **.**.1727, g. Maria Larsdatter Kvalfors, f. **.**.****, d. **.**.1781.  Jakob døde **.**.1798.  Skiftet etter han er holdt  på Ravatnet i 1798.

 

403.   Maria Larsdatter Kvalfors f. **.**.****, d. **.**.1781.  Skifte etter Maria er holdt på Ravatnet i 1781.

 

404.   Lars Jonson Jogarden Øya f. **.**.1758, g. Marit Hansdatter Tverå, f. **.**.1757, d. **.**.****.  Lars døde ca. 1814.  Skifte etter Lars er holdt på Øyen i 1814.

 

405.   Marit Hansdatter Tverå f. **.**.1757, d. **.**.****.

 

406.   Arnt Sørenson Rossvoll f. **.**.1757, g. Else Maria Eliasdatter Skog, f. ca. 1761, d. **.**.****.  Arnt døde **.**.****.

 

407.   Else Maria Eliasdatter Skog f. ca. 1761, d. **.**.****.  I skifte etter mora i 1775 er hun 14 år.

 

408.   Ola Person Kulstad f. **.**.1750, g. Ingeborg Sakariasdatter, f. **.**.1751, d. ca. 1814.  Ola døde ca. 1840.  Skifte etter han er holdt på Kulstad i 1840.

 

409.   Ingeborg Sakariasdatter f. **.**.1751, d. ca. 1814.  Skifte etter henne er holdt på Kulstad i 1814.

 

410.   Lars Olson Almli f. **.**.1756, g. Barbro Olsdatter Stor-Smedseng, f. **.**.1764, d. **.**.****.  Lars døde ca. 1808.  Skifte etter Lars er holdt på Smedseng i 1808.

 

411.   Barbro Olsdatter Stor-Smedseng f. **.**.1764, d. **.**.****.

 

412.   Ola Pederson Andås f. **.**.1756, g. Randi Nilsdatter Langvatn, f. **.**.1751, d. **.**.****.  Ola døde før 1799.  I skifte etter mora i 1799 er han nevnt som død.

 

413.   Randi Nilsdatter Langvatn f. **.**.1751, d. **.**.****.

 

414.   Jakob Nilsson Ravatn f. **.**.1727, g. Maria Larsdatter Kvalfors, f. **.**.****, d. **.**.1781.  Jakob døde **.**.1798.  Skiftet etter han er holdt  på Ravatnet i 1798.

 

415.   Maria Larsdatter Kvalfors f. **.**.****, d. **.**.1781.  Skifte etter Maria er holdt på Ravatnet i 1781.

 

416.   Josef Anderson Varntresk f. **.**.1736, Yrke: Bonde i Varntresk, g. **.**.1761, Gunnhild Nilsdatter Hattfjelldal, f. **.**.1739, d. **.**.****.  Josef døde **.**.1789.  Skifte etter han er holdt i Varntresk i 1789.

 

417.   Gunnhild Nilsdatter Hattfjelldal f. **.**.1739, d. **.**.****.

 

418.   Kristoffer Johannesson Krokselvmo f. **.**.1738, g. Anne Simonsdatter Korgen, f. **.**.1744, d. **.**.****.  Kristoffer døde ca. 1814.  Skifte etter Kristoffer er holdt i Tortenlia i 1814.

 

419.   Anne Simonsdatter Korgen f. **.**.1744, d. **.**.****.

 

420.   Mathias Davidson Bjurselvmo f. **.**.1750, g. Giertrue Andersdatter Villmo, f. ca.1753, d. ca. 1805.  Mathias døde **.**.1812.

 

421.   Giertrue Andersdatter Villmo f. ca.1753, d. ca. 1805.  Skifte etter Giertrue er holdt på Bjurselvmoen i 1805. I skifte etter mora i 1759 er hun 6 år.

 

422.   Ivar Charstenson Meland f. **.**.1732, g. Karen Pedersdatter Leirskaret, f. **.**.1744, d. **.**.****.  Ivar døde **.**.1804.  Skifte etter Ivar er holdt på Meland i 1804. I skifte etter faren i 1758 er han 26 år.

 

423.   Karen Pedersdatter Leirskaret f. **.**.1744, d. **.**.****.  I skifte etter mora i 1804 er hun benevnt som enke. I skifte etter faren i 1775 er hun 30 år.

 

424.   Kolbein Olson Varntresk f. **.**.1763, g. Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1763, d. 08.09.1856.  Kolbein døde **.**.1851.

 

425.   Beret Mikkelsdatter Røsvassholmen f. **.**.1763, d. 08.09.1856.

 

426.   Anders Andersson Stornes f. **.**.****, g. Kjersti Jonsdatter Røsvassbukt, f. **.**.****, d. **.**.****.  Anders døde **.**.****.  Han ble kalt for "støtt-Anders". Var han kortvokst?

 

427.   Kjersti Jonsdatter Røsvassbukt f. **.**.****, d. **.**.****.

 

428.   Ole Nilsen Lille-Smedseng f. **.**.1748, g. Kristina Mikkelsdatter Smedseng, f. **.**.1745, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

429.   Kristina Mikkelsdatter Smedseng f. **.**.1745, d. **.**.****.

 

430.   Bendikt Sjurson Moe f. **.**.1751, g. Ellen Jonsdatter Moe, f. **.**.1742, d. **.**.****.  Bendikt døde ca. 1814.  Skifte etter Bendikt er holdt på Moe i 1814. I skifte etter faren i 1772 er Bendikt 20 år.

 

431.   Ellen Jonsdatter Moe f. **.**.1742, d. **.**.****.

 

432.   Ole Olsen Gluggvasshaug f. **.**.****, g. Anne Kolbeinsdatter Varntresk, f. **.**.1738, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1797.  Skiftet etter Ole er holdt i Varntresk i 1797.

 

433.   Anne Kolbeinsdatter Varntresk f. **.**.1738, d. **.**.****.

 

434.   Mikkel Jakobson Nilsmo f. **.**.1731, g. **.**.1752, Beret Olsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1730, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1808.

 

435.   Beret Olsdatter Røsvassholmen f. **.**.1730, d. **.**.****.

 

436.   Josef Anderson Varntresk f. **.**.1736, Yrke: Bonde i Varntresk, g. **.**.1761, Gunnhild Nilsdatter Hattfjelldal, f. **.**.1739, d. **.**.****.  Josef døde **.**.1789.  Skifte etter han er holdt i Varntresk i 1789.

 

437.   Gunnhild Nilsdatter Hattfjelldal f. **.**.1739, d. **.**.****.

 

438.   Kristoffer Johannesson Krokselvmo f. **.**.1738, g. Anne Simonsdatter Korgen, f. **.**.1744, d. **.**.****.  Kristoffer døde ca. 1814.  Skifte etter Kristoffer er holdt i Tortenlia i 1814.

 

439.   Anne Simonsdatter Korgen f. **.**.1744, d. **.**.****.

 

440.   Gregus Arntson Bleikvassli f. **.**.1748, g. Elisabet Olsdatter Bollermo, f. **.**.1754, d. **.**.1833.  Gregus døde **.**.1833.  i skifte etter faren i 1752 er han 4 1/2 år.

 

441.   Elisabet Olsdatter Bollermo f. **.**.1754, d. **.**.1833.

 

442.   Johannes Jensson Sundsås f. **.**.1770, g. Marit Jørgensdatter Svartvassmo, f. **.**.1774, d. **.**.****.  Johannes døde **.**.****.

 

443.   Marit Jørgensdatter Svartvassmo f. **.**.1774, d. **.**.****.

 

444.   Johannes Erikson Steffenrem f. **.**.1770, g. Maren Ingebrigtsdatter Ånes, f. **.**.****, d. **.**.****.  Johannes døde **.**.****.

 

445.   Maren Ingebrigtsdatter Ånes f. **.**.****, d. **.**.****.

 

446.   Gregus Jonson Røsvassbukt f. **.**.****, g. Johanna Klausdatter Bygdås, f. **.**.****, d. **.**.****.  Gregus døde **.**.****.

 

447.   Johanna Klausdatter Bygdås f. **.**.****, d. **.**.****.

 

448.   Hans Hansson f. 24.02.1760, Nord Strømmen, Døpt: 22.03.1760, Lenvik kirke, g. Karen Eriksdatter, f. **.**.1757, d. 21.09.1811.  Hans døde 17.06.1815.

 

449.   Karen Eriksdatter f. **.**.1757, d. 21.09.1811.

 

450.   Lars Larsson f. **.**.1770, Nord Strømmen, g. 26.09.1798, Margrete Marie Hansdatter, f. **.**.1766, Nord Strømmen, d. 24.03.1848, Tårnelvmo.  Lars døde 22.09.1843, Tårnelvmo.

 

451.   Margrete Marie Hansdatter f. **.**.1766, Nord Strømmen, d. 24.03.1848, Tårnelvmo.

 

452.   Anders Thorstenson f. **.**.1745, Slettnes, Lenvik, g. **.**.1774, Maren Christensdatter, f. **.**.1752, Øyjorden, Lenvik, d. **.**.1785.  Anders døde 01.10.1824.

 

453.   Maren Christensdatter f. **.**.1752, Øyjorden, Lenvik, d. **.**.1785.

 

454.   Peder Larsson f. **.**.1730, Sverige?, g. Bergitte Andersdatter, f. **.**.1741, d. **.06.1816.  Peder døde **.05.1812.

 

455.   Bergitte Andersdatter f. **.**.1741, d. **.06.1816.

 

456.   Jacob Christenson f. **.**.1775, Lille Fauskevog, Trondenes, Døpt: **.08.1775, g. 26.10.1804, Barbro Kirstina Olsdatter, f. **.**.1783, Store Fauskevog, Trondenes, d. **.**.1809.  Jacob døde **.**.1858.

 

457.   Barbro Kirstina Olsdatter f. **.**.1783, Store Fauskevog, Trondenes, d. **.**.1809.

 

458.   Jens Andersson f. **.**.1755, Rubbestad, Tranøy, Yrke: Bonde, g. 06.11.1782, Olava Pedersdatter, f. **.**.1760, d. 24.05.1842.  Jens døde 10.03.1831.

 

459.   Olava Pedersdatter f. **.**.1760, d. 24.05.1842.

 

462.   Lars Kristian Nilsson f. **.**.1780, Landøen, Lenvik, g. 18.11.1814, Jacobthine Pedersdatter, f. **.**.1776, Skogen, Lenvik, d. 26.07.1851, Giøen.  Lars døde 25.12.1844.

 

463.   Jacobthine Pedersdatter f. **.**.1776, Skogen, Lenvik, d. 26.07.1851, Giøen.

 

464.   Ole Hansson f. ca. 1747, g. Inger Alida Ottesdatter, f. ca. 1752, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.  I folketellinga fra 1865 er han 54 år og "Jordmann" i Ravika. Det er holdt skifte etter en Ole Hansson i perioden 1803 - 05 i Karlsøy - det kan være denne Ole.

 

465.   Inger Alida Ottesdatter f. ca. 1752, d. **.**.****.  I 1865 folketellinga er hun 49 år. Det er holdt skifte etter en Inger Alette i perioden 1803 - 05 i Karlsøy - det kan være denne Inger. Det er også på samme folionr. som Ole.

 

472.   Svend Ottoson Blix Gram f. **.**.1764, Lanes, Vanna, Yrke: Bonde, g. Maren Jacobsdatter Bugge, f. **.**.1751, Akkarfjord, d. **.**.1836, Skorøy.  Svend døde **.**.1814, Lanes, Vanna.  I folketellinga fra 1801 er han 36 år. Han er bonde på Lanes.

 

473.   Maren Jacobsdatter Bugge f. **.**.1751, Akkarfjord, d. **.**.1836, Skorøy.  I folketellinga fra 1801 er hun 46 år og i sitt andre ekteskap.

 

474.   Hans Kristenson f. **.**.****, g. **.**.1776, Magrete Andersdatter, f. ca. 1756, d. **.**.****.  Hans døde før 1801.  Hans og Magrete bodde på Sletnes. Hans må være død før 1801 da han ikke er nevnt i folketellinga og at Margrete er enke da.

 

475.   Magrete Andersdatter f. ca. 1756, d. **.**.****.  I folketellinga fra 1801 er hun 45 år og er enke. Hun er benevnt som "jordbrugende og bondekone". Dette betyr at hun drev gården etter mannens død - men hun hadde voksne sønner til å hjelpe seg.

 

480.   Nils Andersson Bygdås f. **.**.1732, Yrke: Bonde, g. Anna Arntsdatter Brygfjelldal, f. ca. 1745, d. 20.07.1818.  Nils døde 07.05.1822.  Bruker i Bygdåsen fra 1764. I folketellinga for 1801 er han "Jordbrugende bonde" på en av to Bygdåsgårder. Han er 70 år.

 

481.   Anna Arntsdatter Brygfjelldal f. ca. 1745, d. 20.07.1818.  I folketellinga fra 1801 er hun oppgitt å være 56 år. Hun er således ikke født i 1750 men i 1745.

 

482.   Christen Andersson Stupforsmoen f. **.**.1756, g. Elen Olsdatter, f. **.**.1750, d. 12.08.1836.  Christen døde 11.02.1856.

 

483.   Elen Olsdatter f. **.**.1750, d. 12.08.1836.

 

484.   Nils Monsson Ømmervassbukt f. **.**.1772, g. Marit Olsdatter Stormoen, f. **.**.1788, d. 04.12.1871.  Nils døde 05.06.1836.

 

485.   Marit Olsdatter Stormoen f. **.**.1788, d. 04.12.1871.

 

486.   Nils Johanson Villmo f. **.**.1796, g. Anna Samuelsdatter Nerleir, f. **.**.1801, d. 28.08.1822.  Nils døde 27.06.1843.

 

487.   Anna Samuelsdatter Nerleir f. **.**.1801, d. 28.08.1822.

 

488.   Jakob Jonson Sund f. **.**.1778, g. Johanne Johansdatter, f. **.**.1781, d. **.**.1859.  Jakob døde **.**.1826.

 

489.   Johanne Johansdatter f. **.**.1781, d. **.**.1859.

 

496.   Arnt Arntson Krane f. 01.01.1747, Rennebu, Yrke: Snekker og tømmermann, g. 14.02.1782,  Bakke kirke, Strinda, Guru Kjerstina Johansdatter, f. **.**.1754, Trondheim, Døpt: 26.11.1754, Domkirken, d. **.**.1833, Gravlagt: 24.02.1833.  Arnt døde **.**.1820, Gravlagt: 08.04.1820.  Arnt tok sannsynligvis navn etter den store skipskrana på Bakklandet i Trondheim, familien bodde der i 1801. I 1810 nevnes Arnt som "arbejds føer og Skibs Tømmermand", i 1811 er han "Frisk og Snidker og Tømmermand" og i 1813 er han "Skibs Tømmermester. I følge militærmanntallet var han i arbeid i all fall til i 1817.

 

497.   Guru Kjerstina Johansdatter f. **.**.1754, Trondheim, Døpt: 26.11.1754, Domkirken, d. **.**.1833, Gravlagt: 24.02.1833.

 

498.   Ole Olson Løkke f. **.**.1761, Surnadal?, Yrke: Bonde m.m, g. 13.05.1794,  Vår Frue kirke, Trondheim, Ane Persdatter, f. **.**.1758, Trondheim, d. **.**.****.  Ole døde 28.06.1844.  Ola var skredder, men tok 23.02.1801 borgerskap som kremmer i Trondheim. Ola og familien flyttet til Hundholmen i 1804 og fikk ombudet som lensmann i 1808. Ola var en driftig kar og samlet hele Nilsgården. Betalte 8 riksdaler i "sølv skatt" i 1816, dette er ikke mye men med lensmannslønna og et betydelig gårds bruk ble det etter hvert meget rommelige kår for familien. Ola sluttet som lensmann i 1829 men fortsatte som arrestforvarer og bruker av Nilsgården

 

499.   Ane Persdatter f. **.**.1758, Trondheim, d. **.**.****.

 

500.   Ole Olsen Brinchmann f. **.**.****, Yrke: Skomaker, g. Ingeborg Marie Sivertsdatter Bache, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

501.   Ingeborg Marie Sivertsdatter Bache f. **.**.****, d. **.**.****.

 

504.   Hans Larsson Mosti f. **.**.1784, Døpt: 23.01.1785, Yrke: Bonde, g. Maren Christensdatter Fauske, f. **.**.1781, Døpt: 20.05.1781, d. 07.03.1861.  Hans døde 21.06.1812.

 

505.   Maren Christensdatter Fauske f. **.**.1781, Døpt: 20.05.1781, d. 07.03.1861.

 

506.   Stener Hansson f. **.**.****, d. **.**.****.

 

508.   Ole Danielson Finneid f. **.**.1759, Døpt: 02.02.1760, Yrke: Bonde, g. Ingeborg Enochsdatter Sjønstå, f. **.**.1765, Døpt: 20.07.1765, d. 13.12.1843.  Ole døde 02.02.1813.

 

509.   Ingeborg Enochsdatter Sjønstå f. **.**.1765, Døpt: 20.07.1765, d. 13.12.1843.

 

510.   Daniel Pederson Finneid f. **.**.1770, Døpt: 25.03.1770, Yrke: Bonde, g. Lisbeth Enochsdatter Seljeåsen, f. 23.03.1778, d. 26.01.1847.  Daniel døde 06.05.1847.

 

511.   Lisbeth Enochsdatter Seljeåsen f. 23.03.1778, d. 26.01.1847.

 

6. tipp-oldeforeldre

 

512.   Peder Anfindson Ulven f. 21.08.1700,[22] Døpt: 22.08.1700,[23] Yrke: Bonde på Ulven, g. 15.11.1722, Marite Olsdatter Følling, f. 18.02.1697,[24] Døpt: 21,02,1697,[25] d. **.**.1760.  Peder døde **.**.1744.

 

513.   Marite Olsdatter Følling f. 18.02.1697,[26] Døpt: 21,02,1697,[27] d. **.**.1760.

 

514.   Joen Svendson Dal f. **.**.1686,[28] Yrke: Bonde på Dal, g. Marit Nielsdatter Guin, f. **.**.****, d. **.**.****.  Joen døde 01.01.1736.[29]

 

515.   Marit Nielsdatter Guin f. **.**.****, d. **.**.****.  Marit var Joen Dal sin 3. kone.

 

516.   Nikolai Andersson Seem f. ca. 1683,[30] g. 23.10.1722,[31] Marit Eriksdatter, f. 1689,[32] d. 01.04.1759.[33]  Nikolai døde 17.06.1756.[34]

 

517.   Marit Eriksdatter f. 1689,[35] d. 01.04.1759.[36]

 

518.   Ole Olson Følling f. 22.07.1699,[37] Døpt: 23.07.1699,[38] g. Aarsele Olsdatter Hatling, f. 14.04.1702,[39] Døpt: 16.04.1702,[40] d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

519.   Aarsele Olsdatter Hatling f. 14.04.1702,[41] Døpt: 16.04.1702,[42] d. **.**.****.

 

520.   Bjørn Bersvendson Solberg f. **.**.1695, Nordstu Nord - Solberg, Sokndal, Yrke: Bonde på Nordstu Frøset, g. Kjersti Nilsdatter Hov, f. **.**.1696, d. **.**.1766.  Bjørn døde **.**.1770, Nordstu Frøset, Sokndal.

 

521.   Kjersti Nilsdatter Hov f. **.**.1696, d. **.**.1766.

 

522.   Ole Anfindson Ertshus f. **.**.1698, Ertshus, Yrke: Bonde, g. **.**.1731, Ingri Arensdatter Estenstad, f. **.**.1712, Skjerli, d. **.**.1766.  Ole døde **.**.1750, Ertshus.

 

523.   Ingri Arensdatter Estenstad f. **.**.1712, Skjerli, d. **.**.1766.

 

524.   Torber Olson Granhus f. **.**.1691, g. Brynhild Anfindsdatter Vada, f. **.**.1697, d. **.**.****.  Torber døde **.**.1751.

 

525.   Brynhild Anfindsdatter Vada f. **.**.1697, d. **.**.****.

 

526.   Sjur _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

528.   Mons Monsson Holstad f. **.**.1651, d. **.**.****.

 

544.   Svein Nilsson Melhus f. **.**.****, d. **.**.****.

 

546.   Jon Olson Vibstad f. **.**.****, g. Gjertrud Eiriksdatter Furre, f. **.**.****, d. **.**.****.  Jon døde **.**.****.

 

547.   Gjertrud Eiriksdatter Furre f. **.**.****, d. **.**.****.

 

548.   Johannes Pederson Skei f. **.**.1688, g. Maren Jakobsdatter Rodum, f. **.**.1693, d. **.**.1743.  Johannes døde **.**.1774.

 

549.   Maren Jakobsdatter Rodum f. **.**.1693, d. **.**.1743.

 

550.   Lars Erikson Nagelhus f. **.**.1696, g. Anne Joensdatter, f. **.**.1701, d. **.**.1774.  Lars døde **.**.1793.

 

551.   Anne Joensdatter f. **.**.1701, d. **.**.1774.

 

552.   Ingebrigt Tordson Setter f. **.**.1689, Yrke: Bonde og sersjant, d. **.**.1749.

 

556.   Kristoffer Paulson Forfang f. **.**.1687, g. 24.06.1720,[43] Guro Baardsdatter Eidberg, f. 20.06.1697,[44] Døpt: 27.06.1697,[45] d. 26.07.1734.[46]  Kristoffer døde 04.05.1759.[47]

 

557.   Guro Baardsdatter Eidberg f. 20.06.1697,[48] Døpt: 27.06.1697,[49] d. 26.07.1734.[50]

 

558.   Nils Joenson Dal f. **.**.****, d. **.**.****.

 

560.   Per Person Mork f. **.**.****, g. Berit _____, f. **.**.1699, d. **.**.1758.  Per døde **.**.1776.

 

561.   Berit _____ f. **.**.1699, d. **.**.1758.

 

570.   Kristoffer Mikkelson f. **.**.1686, g. Marit Mortensdatter Jønnum, f. **.**.1700, d. **.**.1786.  Kristoffer døde **.**.1738.

 

571.   Marit Mortensdatter Jønnum f. **.**.1700, d. **.**.1786.

 

576.   Ole Tørrisson Strand f. **.**.1682, g. Anne Jonsdatter Strand, f. **.**.1683, d. **.**.1766.  Ole døde **.**.1761.

 

577.   Anne Jonsdatter Strand f. **.**.1683, d. **.**.1766.

 

578.   Rasmus Andersson Sæli f. **.**.****, g. Ingeborg Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Rasmus døde **.**.1737.

 

579.   Ingeborg Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

592.   Peder Olsen Ørsundli f. **.**.****, d. **.**.****.

 

640.   Morten Pederson Holan f. **.**.1702, g. Marit Pedersdatter, f. **.**.1709, d. **.**.1763.  Morten døde **.**.1770.

 

641.   Marit Pedersdatter f. **.**.1709, d. **.**.1763.

 

642.   Torberg Mortenson Lø f. **.**.1711, g. 15.10.1748, Gjertrud Andersdatter Storvestre, f. **.**.1713, d. **.**.1781, Gravlagt: 29.02.1781, Mære kyrkje.  Torberg døde **.**.1777, Gravlagt: 01.02.1777, Mære kyrkje.  Han var meget velstående. Skiftet etter han i 1777 viser en netto i boet på 1751 riksdaler.

 

643.   Gjertrud Andersdatter Storvestre f. **.**.1713, d. **.**.1781, Gravlagt: 29.02.1781, Mære kyrkje.

 

644.   Amund Anderson f. **.**.1741, g. Anne Jonsdatter, f. **.**.1745, d. **.**.1827.  Amund døde **.**.1773.

 

645.   Anne Jonsdatter f. **.**.1745, d. **.**.1827.

 

678.   Göran Göranson f. 01.10.1694, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Døpt: 07.10.1694, Yrke: Bonde, g. 16.10.1726,  St. Tuna sokn, Karin Larsdatter, f. **.**.1694, Våbäck, St. Tuna sokn, d. **.**.1766, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Gravlagt: 26.01.1766, St. Tuna sokn.  Göran døde **.**.1743, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Gravlagt: 09.09.1743, St. Tuna sokn.

 

679.   Karin Larsdatter f. **.**.1694, Våbäck, St. Tuna sokn, d. **.**.1766, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Gravlagt: 26.01.1766, St. Tuna sokn.

 

692.   Guttorm Sevaldson Altin f. **.**.1703, g. Lisbet Persdatter, f. **.**.1696, d. **.**.1771.  Guttorm døde **.**.1771.

 

693.   Lisbet Persdatter f. **.**.1696, d. **.**.1771.

 

694.   Ivar _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

696.   Anders Ingebrigtson Brørs f. **.**.1731, g. Kari Persdatter Mork, f. **.**.1742, d. **.**.1820.  Anders døde **.**.1804.

 

697.   Kari Persdatter Mork f. **.**.1742, d. **.**.1820.

 

698.   Nils _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

704.   Haldor Andersson Åkerhus f. **.**.1700, g. Marit Bårdsdatter Svinhammer, f. **.**.1705, d. **.**.1781.  Haldor døde **.**.1780.

 

705.   Marit Bårdsdatter Svinhammer f. **.**.1705, d. **.**.1781.

 

706.   Anders Einarson Holme f. **.**.1670, g. Magnhild Larsdatter Sæter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Anders døde **.**.1752.

 

707.   Magnhild Larsdatter Sæter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

708.   Johannes Andersson Lein f. **.**.1730, g. Magnhild Larsdatter Stene, f. **.**.1727, d. **.**.1803.  Johannes døde **.**.1788.

 

709.   Magnhild Larsdatter Stene f. **.**.1727, d. **.**.1803.

 

710.   Elling Pederson Auskjen f. **.**.1725, g. Siri Jakobsdatter Ner Hallem, f. **.**.1723, d. **.**.1797.  Elling døde **.**.****.

 

711.   Siri Jakobsdatter Ner Hallem f. **.**.1723, d. **.**.1797.

 

712.   John Johnson Klæbo f. **.**.1716, Yrke: Bonde og kaptein, g. Marit Olsdatter Skjellan, f. **.**.****, d. **.**.****.  John døde **.**.****.

 

713.   Marit Olsdatter Skjellan f. **.**.****, d. **.**.****.

 

714.   Haldor Olson By f. **.**.1716, g. Kari Eriksdatter Sætran, f. **.**.1724, d. **.**.1773.  Haldor døde **.**.1789.

 

715.   Kari Eriksdatter Sætran f. **.**.1724, d. **.**.1773.

 

716.   Per Arnson Lufallet f. **.**.1737, g. Siri Eriksdatter Kolbrandstad, f. **.**.1730, d. **.**.1805.  Per døde **.**.1786.

 

717.   Siri Eriksdatter Kolbrandstad f. **.**.1730, d. **.**.1805.

 

718.   Ola Olson Estenstad f. **.**.1722, g. Ingeborg Johansdatter, f. **.**.1725, d. **.**.****.  Ola døde **.**.****.

 

719.   Ingeborg Johansdatter f. **.**.1725, d. **.**.****.

 

720.   Elling Jensson Jermstad f. **.**.1700, g. Marit Pedersdatter Sende, f. **.**.****, d. **.**.1797.  Elling døde **.**.1776.

 

721.   Marit Pedersdatter Sende f. **.**.****, d. **.**.1797.

 

722.   Peder Andersson Stiklestad f. **.**.****, d. **.**.****.

 

724.   Ole Siurson Valstad f. **.**.****, g. Susanna Aagesdatter, f. **.**.****, d. **.**.1776.  Ole døde **.**.****.

 

725.   Susanna Aagesdatter f. **.**.****, d. **.**.1776.

 

726.   Kolbanus Olson Rosvold f. **.**.****, d. **.**.1762.

 

728.   Ole Mikkelson Hellan f. **.**.1713, g. Randi Andersdatter Musum, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

729.   Randi Andersdatter Musum f. **.**.****, d. **.**.****.

 

730.   Ole Andersson Balgård f. **.**.1724, g. Anne Mortensdatter Stubskin, f. **.**.1715, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1803.

 

731.   Anne Mortensdatter Stubskin f. **.**.1715, d. **.**.****.

 

732.   John Andersson Lund f. **.**.1702, g. Anne Sevaldsdatter Karmhus, f. **.**.1707, d. **.**.1778.  John døde **.**.1777.

 

733.   Anne Sevaldsdatter Karmhus f. **.**.1707, d. **.**.1778.

 

734.   Anders Olson Stubskin f. **.**.1723, d. **.**.1778.

 

768.   Ole Ingebrigtson Ånes f. **.**.1715, g. Marit Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1767.  Ole døde **.**.1779.  Skifte etter han er holdt på Ånes i  1779. I skifte etter faren i 1720 står det at han "overtok". Dette kan bety at han overtok gården bare 5 år gammel - men drev den nok ikke selv.... Som vanlig ble ikke gården overtatt av sønnen før faren døde - Ole døde i 1779 og eide antagelig Ånes fra 1720 til 1779 altså i 59 år.

 

769.   Marit Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.1767.  Det er tvil om Marit's fødselsår. Sønnen Ole er født i 1754, Marit er oppgitt født i 1674. Hun var altså 80 år når Ole ble født, dette er umulig! Det er ikke funnet noe skifte etter Marit.

 

770.   Jørgen Hendrich Andersson Lading f. **.**.****, g. Agnes Jakobsdatter Nilsmo, f. **.**.****, d. **.**.****.  Jørgen døde **.**.1795.  Skifte etter han er holdt i Marka i 1795.

 

771.   Agnes Jakobsdatter Nilsmo f. **.**.****, d. **.**.****.

 

772.   Ole Ingebrigtson Ånes f. **.**.1715, g. Marit Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1767.  Ole døde **.**.1779.  Skifte etter han er holdt på Ånes i  1779. I skifte etter faren i 1720 står det at han "overtok". Dette kan bety at han overtok gården bare 5 år gammel - men drev den nok ikke selv.... Som vanlig ble ikke gården overtatt av sønnen før faren døde - Ole døde i 1779 og eide antagelig Ånes fra 1720 til 1779 altså i 59 år.

 

773.   Marit Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.1767.  Det er tvil om Marit's fødselsår. Sønnen Ole er født i 1754, Marit er oppgitt født i 1674. Hun var altså 80 år når Ole ble født, dette er umulig! Det er ikke funnet noe skifte etter Marit.

 

774.   Mikkel Jakobson Nilsmo f. **.**.1731, g. **.**.1752, Beret Olsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1730, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1808.

 

775.   Beret Olsdatter Røsvassholmen f. **.**.1730, d. **.**.****.

 

776.   Anders Ingebrigtson Stornes f. **.**.1714, g. **.**.1748, Marit Olsdatter Reinfjell, f. 15.11.1722, d. **.**.1801.  Anders døde **.**.1800.

 

777.   Marit Olsdatter Reinfjell f. 15.11.1722, d. **.**.1801.

 

778.   Nils Erikson Stien f. **.**.1736, g. Randi Arntsdatter Søfting, f. **.**.1729, d. **.**.1764.  Nils døde ca. 1805.  Skifte etter Nils er holdt på Storneset i 1805.

 

779.   Randi Arntsdatter Søfting f. **.**.1729, d. **.**.1764.  Skifte etter Randi er holdt på Storneset samtidig med mannens i 1805.

 

780.   Nils Andersson Hattfjelldal f. **.**.1700, g. Karen Bendiktsdatter Finsås, f. **.**.****, d. **.**.1776.  Nils døde ca. 1777.  Nils var same. Skifte etter han i Hattfjelldal i 1777.

 

781.   Karen Bendiktsdatter Finsås f. **.**.****, d. **.**.1776.

 

782.   Lars Andersson Fellingfors f. **.**.1717, g. **.**.1746, Alette Jonsdatter Laksforsmo, f. **.**.1725, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.  Skifte etter Lars i 1766.

 

783.   Alette Jonsdatter Laksforsmo f. **.**.1725, d. **.**.****.  Skifte etter Alette i 1799. Hun kalles da Jonsdatter, ikke Larsdatter som tidligere opplyst.

 

784.   Ole Ingebrigtson Ånes f. **.**.1715, g. Marit Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1767.  Ole døde **.**.1779.  Skifte etter han er holdt på Ånes i  1779. I skifte etter faren i 1720 står det at han "overtok". Dette kan bety at han overtok gården bare 5 år gammel - men drev den nok ikke selv.... Som vanlig ble ikke gården overtatt av sønnen før faren døde - Ole døde i 1779 og eide antagelig Ånes fra 1720 til 1779 altså i 59 år.

 

785.   Marit Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.1767.  Det er tvil om Marit's fødselsår. Sønnen Ole er født i 1754, Marit er oppgitt født i 1674. Hun var altså 80 år når Ole ble født, dette er umulig! Det er ikke funnet noe skifte etter Marit.

 

786.   Mikkel Jakobson Nilsmo f. **.**.1731, g. **.**.1752, Beret Olsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1730, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1808.

 

787.   Beret Olsdatter Røsvassholmen f. **.**.1730, d. **.**.****.

 

788.   Ole Olsen Gluggvasshaug f. **.**.****, g. Anne Kolbeinsdatter Varntresk, f. **.**.1738, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1797.  Skiftet etter Ole er holdt i Varntresk i 1797.

 

789.   Anne Kolbeinsdatter Varntresk f. **.**.1738, d. **.**.****.

 

790.   Mikkel Jakobson Nilsmo f. **.**.1731, g. **.**.1752, Beret Olsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1730, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1808.

 

791.   Beret Olsdatter Røsvassholmen f. **.**.1730, d. **.**.****.

 

792.   Jacob Nielsen f. **.**.****, g. Maren Larsdatter, f. **.**.****, d. ca. 1791.  Jacob døde ca 1762.  Skifte etter han er holdt i 1762 på Kulstad.

 

793.   Maren Larsdatter f. **.**.****, d. ca. 1791.  Skifte etter Maren på Kulstad i 1791.

 

794.   Kristoffer Sjurson Aakvik f. **.**.1720, g. Elen Joensdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Kristoffer døde **.**.****.  Skifte etter Kristoffer i 1800.

 

795.   Elen Joensdatter f. **.**.****, d. **.**.****.  Skifte etter Elen i 1800.

 

798.   Nils Erikson Stien f. **.**.1736, g. Randi Arntsdatter Søfting, f. **.**.1729, d. **.**.1764.  Nils døde ca. 1805.  Skifte etter Nils er holdt på Storneset i 1805.

 

799.   Randi Arntsdatter Søfting f. **.**.1729, d. **.**.1764.  Skifte etter Randi er holdt på Storneset samtidig med mannens i 1805.

 

800.   Nils Andersson Hattfjelldal f. **.**.1700, g. Karen Bendiktsdatter Finsås, f. **.**.****, d. **.**.1776.  Nils døde ca. 1777.  Nils var same. Skifte etter han i Hattfjelldal i 1777.

 

801.   Karen Bendiktsdatter Finsås f. **.**.****, d. **.**.1776.

 

802.   Lars Andersson Fellingfors f. **.**.1717, g. **.**.1746, Alette Jonsdatter Laksforsmo, f. **.**.1725, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.  Skifte etter Lars i 1766.

 

803.   Alette Jonsdatter Laksforsmo f. **.**.1725, d. **.**.****.  Skifte etter Alette i 1799. Hun kalles da Jonsdatter, ikke Larsdatter som tidligere opplyst.

 

804.   Nils Peterson Ravatn f. **.**.1704, g. Marit Mikkelsdatter Grøftrem, f. **.**.1697, d. **.**.****.  Nils døde **.**.****.

 

805.   Marit Mikkelsdatter Grøftrem f. **.**.1697, d. **.**.****.

 

806.   Lars Jonson Kvalfors f. **.**.1683, g. Kirsten Eliasdatter Nordnes, f. **.**.****, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.  Skifte etter Lars i 1758.

 

807.   Kirsten Eliasdatter Nordnes f. **.**.****, d. **.**.****.  Skifte etter Kirsten i 1732.

 

808.   Jon Larsson Nordågen f. ca. 1721, g. Alette Gabrielsdatter Kvalfors, f. **.**.1735, d. ca. 1806.  Jon døde **.**.****.  I skifte etter mora i 1732 er han 10 3/4 år.

 

809.   Alette Gabrielsdatter Kvalfors f. **.**.1735, d. ca. 1806.  I skifte etter faren i 1743 er hun 8 år. Skifte etter Alette er holdt på Øvre Øyen i 1806.

 

810.   Hans Person Tverå f. **.**.1729, g. 1756, Ellen Olsdatter Tverå, f. **.**.1728, d. **.**.****.  Hans døde **.**.****.

 

811.   Ellen Olsdatter Tverå f. **.**.1728, d. **.**.****.  I skifte etter faren i 1755 står det at hun tjener på Justad. I skift etter mora i 1739 er hun 10 1/2 år.

 

812.   Søren Arntson Remmen f. **.**.1704, g. (1) Lucia Hansdatter, f. **.**.****, d. ca. 1752, g. (2) Berte Persdatter Rossvoll, f. **.**.1727, d. ca. 1802.  Søren døde **.**.****.  I skiftet etter faren i 1720 er Søren 16 år.

 

813.   Berte Persdatter Rossvoll f. **.**.1727, d. ca. 1802.  Skifte etter henne er holdt på Rossvold i 1802.

 

814.   Elias Larsson Kvalfors f. **.**.1725, g. Marit Olsdatter Skog, f. **.**.1726, Døpt: 1726,[51] d. ca. 1775.  Elias døde **.**.****.  I skifte etter mora i 1732 er han 7 år.

 

815.   Marit Olsdatter Skog f. **.**.1726, Døpt: 1726,[52] d. ca. 1775.  Skifte etter Marit er holdt på Øvre Skog i 1775.

 

820.   Ola Olson Almli f. **.**.1727, g. Anne Johansdatter Stor-Smedseng, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ola døde **.**.****.

 

821.   Anne Johansdatter Stor-Smedseng f. **.**.****, d. **.**.****.

 

822.   Ola Larsson Stor-Smedseng f. **.**.1695, g. Anna Eriksdatter Straum, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ola døde **.**.****.

 

823.   Anna Eriksdatter Straum f. **.**.****, d. **.**.****.

 

824.   Peder Markusson Andås f. **.**.1727, g. Dorthe Olsdatter Grøftrem, f. **.**.1718, d. ca. 1799.  Peder døde ca. 1806.  Skifte etter Peder er holdt på Andås i 1806.

 

825.   Dorthe Olsdatter Grøftrem f. **.**.1718, d. ca. 1799.  Skifte etter Dorthe er holdt på Andås i 1799.

 

826.   Nils Arntson Langvatn f. **.**.1698, g. 1750, Magnhild Kristoffersdatter Myrnes, f. **.**.1724, d. **.**.****.  Nils døde **.**.****.

 

827.   Magnhild Kristoffersdatter Myrnes f. **.**.1724, d. **.**.****.

 

828.   Nils Peterson Ravatn f. **.**.1704, g. Marit Mikkelsdatter Grøftrem, f. **.**.1697, d. **.**.****.  Nils døde **.**.****.

 

829.   Marit Mikkelsdatter Grøftrem f. **.**.1697, d. **.**.****.

 

830.   Lars Jonson Kvalfors f. **.**.1683, g. Kirsten Eliasdatter Nordnes, f. **.**.****, d. **.**.****.  Lars døde **.**.****.  Skifte etter Lars i 1758.

 

831.   Kirsten Eliasdatter Nordnes f. **.**.****, d. **.**.****.  Skifte etter Kirsten i 1732.

 

832.   Anders Larsson Varntresk f. **.**.1712, g. **.**.1733, Beret Josefsdatter Åremma, f. **.**.1695, d. **.**.1768.  Anders døde **.**.****.  Det var han som rydda Varntresk.

 

833.   Beret Josefsdatter Åremma f. **.**.1695, d. **.**.1768.

 

834.   Nils Andersson Hattfjelldal f. **.**.1700, g. Karen Bendiktsdatter Finsås, f. **.**.****, d. **.**.1776.  Nils døde ca. 1777.  Nils var same. Skifte etter han i Hattfjelldal i 1777.

 

835.   Karen Bendiktsdatter Finsås f. **.**.****, d. **.**.1776.

 

836.   Johannes Christofferson Grøftrem f. **.**.1695, g. Johanna Christoffersdatter Trettbakk, f. **.**.1704, d. **.**.1790.  Johannes døde **.**.1775.

 

837.   Johanna Christoffersdatter Trettbakk f. **.**.1704, d. **.**.1790.

 

838.   Simon Iverson Korgen f. **.**.1691, g. Kirsten Eliasdatter, f. **.**.1716, d. 04.08.1776.  Simon døde **.**.1771.  Skifte etter Simon er holdt i Korgen i 1776 sammen med kona Kirsten.

 

839.   Kirsten Eliasdatter f. **.**.1716, d. 04.08.1776.  Skifte etter Kirsten er holdt i Korgen i 1776 sammen med skifte etter mannen Simon.

 

840.   David Mathiasson Bjurselvmo f. **.**.1723, g. Karen Hansdatter Oldernes, f. **.**.1719, d. **.**.1787.  David døde **.**.1796.  I skifte etter mora i 1739 er han oppgitt å være 16 1/4 år gammel.

 

841.   Karen Hansdatter Oldernes f. **.**.1719, d. **.**.1787.

 

842.   Anders Aronson Villmo f. **.**.1715, g. Dorthe Eriksdatter, f. **.**.****, d. ca .1759.  Anders døde **.**.1797.

 

843.   Dorthe Eriksdatter f. **.**.****, d. ca .1759.  Skifte etter Dorthe er holdt i Bryggfjelldalen i 1759.

 

844.   Charsten Jonson Meland f. **.**.1691, g. Beritte Eriksdatter Skjeftmoen, f. **.**.1693, d. **.**.1786.  Charsten døde **.**.1758.  Skifte etter Charsten er holdt på Meland i 1758.

 

845.   Beritte Eriksdatter Skjeftmoen f. **.**.1693, d. **.**.1786.

 

846.   Peder Nielsson Leirskaret f. **.**.****, g. Margrethe Kristoffersdatter, f. **.**.****, d. ca. 1804.  Peder døde ca. 1775.  Skifte etter Peder er holdt i Leirskardet i 1775.

 

847.   Margrethe Kristoffersdatter f. **.**.****, d. ca. 1804.  Skifte etter Margrethe er holdt i Leirskardet i 1804.

 

848.   Ole Olsen Gluggvasshaug f. **.**.****, g. Anne Kolbeinsdatter Varntresk, f. **.**.1738, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1797.  Skiftet etter Ole er holdt i Varntresk i 1797.

 

849.   Anne Kolbeinsdatter Varntresk f. **.**.1738, d. **.**.****.

 

850.   Mikkel Jakobson Nilsmo f. **.**.1731, g. **.**.1752, Beret Olsdatter Røsvassholmen, f. **.**.1730, d. **.**.****.  Mikkel døde **.**.1808.

 

851.   Beret Olsdatter Røsvassholmen f. **.**.1730, d. **.**.****.

 

852.   Anders Ingebrigtson Stornes f. **.**.1714, g. **.**.1748, Marit Olsdatter Reinfjell, f. 15.11.1722, d. **.**.1801.  Anders døde **.**.1800.

 

853.   Marit Olsdatter Reinfjell f. 15.11.1722, d. **.**.1801.

 

854.   Jon Olson Røsvassbukt f. **.**.1741, g. Karen Maria Samuelsdatter Valåmo, f. **.**.1745, d. **.**.****.  Jon døde **.**.****.

 

855.   Karen Maria Samuelsdatter Valåmo f. **.**.1745, d. **.**.****.

 

860.   Sjur Bendiktson f. **.**.****, g. Dorthea Mathiasdatter, f. **.**.****, d. ca. 1807.  Sjur døde ca. 1772.  Skifte etter Bendikt er holdt på Moe i 1772.

 

861.   Dorthea Mathiasdatter f. **.**.****, d. ca. 1807.  Skifte etter Dorthea er holdt på Moe i 1807.

 

864.   Ole Jonson Gluggvasshaug f. **.**.****, d. **.**.****.  Han ble kalt for "jamt-Ola". Dette sannsynligvis fordi farfaren var fra Jämtland. Faren muligens født der. I folketellinga fra 1666 er Ole nevnt som oppsitter på Gluggvasselv, han er 26 år, dette kan være Ole Jonson. Han er i så fall født ca. 1640.

 

866.   Kolbein Barukson Varntresk f. **.**.1699, g. Beret Jakobsdatter Veset, f. **.**.****, d. **.**.****.  Kolbein døde ca. 1778.  Skifte etter Kolbein er holdt i Varntresk i 1778. Han er ikke nevnt i skifte etter mora i 1748.

 

867.   Beret Jakobsdatter Veset f. **.**.****, d. **.**.****.

 

868.   Jakob Kristenson Nordås f. **.**.1689, g. 1727, Brynhild Mikkelsdatter Høgrem, f. **.**.1704, d. **.**.1774.  Jakob døde **.**.1775.

 

869.   Brynhild Mikkelsdatter Høgrem f. **.**.1704, d. **.**.1774.

 

870.   Ole Ingebrigtson Røsvassholmen f. **.**.****, g. **.**.1728, Karen Erlandsdatter Kvalfors, f. **.**.1699, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1752.  Skifte etter Ole er holdt på Røsvassholmen i 1752.

 

871.   Karen Erlandsdatter Kvalfors f. **.**.1699, d. **.**.****.  I skifte etter faren i 1737, står det at hun var gift med Ole Ingebrigtson, og at de bodde i Svenningdalen.

 

872.   Anders Larsson Varntresk f. **.**.1712, g. **.**.1733, Beret Josefsdatter Åremma, f. **.**.1695, d. **.**.1768.  Anders døde **.**.****.  Det var han som rydda Varntresk.

 

873.   Beret Josefsdatter Åremma f. **.**.1695, d. **.**.1768.

 

874.   Nils Andersson Hattfjelldal f. **.**.1700, g. Karen Bendiktsdatter Finsås, f. **.**.****, d. **.**.1776.  Nils døde ca. 1777.  Nils var same. Skifte etter han i Hattfjelldal i 1777.

 

875.   Karen Bendiktsdatter Finsås f. **.**.****, d. **.**.1776.

 

876.   Johannes Christofferson Grøftrem f. **.**.1695, g. Johanna Christoffersdatter Trettbakk, f. **.**.1704, d. **.**.1790.  Johannes døde **.**.1775.

 

877.   Johanna Christoffersdatter Trettbakk f. **.**.1704, d. **.**.1790.

 

878.   Simon Iverson Korgen f. **.**.1691, g. Kirsten Eliasdatter, f. **.**.1716, d. 04.08.1776.  Simon døde **.**.1771.  Skifte etter Simon er holdt i Korgen i 1776 sammen med kona Kirsten.

 

879.   Kirsten Eliasdatter f. **.**.1716, d. 04.08.1776.  Skifte etter Kirsten er holdt i Korgen i 1776 sammen med skifte etter mannen Simon.

 

880.   Arnt Gregusson Mellingsjord f. **.**.1717, g. Anna Jonsdatter Trones, f. **.**.1717, d. **.**.1788.  Arnt døde **.**.1751.  I skiftet etter broren Hans på Mellingsjord i 1752 er han benevnt som død. Skifte etter han er holdt i Brygfjelldalen i 1752.

 

881.   Anna Jonsdatter Trones f. **.**.1717, d. **.**.1788.  Skifte etter Anna er antagelig holdt i Brygfjelldalen i 1788, hun var da gift med Hans Erikson. Blant arvingene er Greis (Gregus) Arntson i Blegvasheien. Dette må vel være Gregus Arntson som var i Bleikvasslia.

 

882.   Ole Davidson Oldernes f. **.**.1723, g. Marit Eriksdatter Bollermo, f. **.**.1725, d. **.**.1810.  Ole døde **.**.1800.  Skifte etter Ole er holdt på Bollermoen i 1800. I skifte etter mora i 1747 er han 25 år.

 

883.   Marit Eriksdatter Bollermo f. **.**.1725, d. **.**.1810.

 

884.   Jens Augustinusson Lille Brygfjelldal f. **.**.1725, g. Marit Gabrielsdatter, f. **.**.1726, d. **.**.****.  Jens døde **.**.****.

 

885.   Marit Gabrielsdatter f. **.**.1726, d. **.**.****.

 

886.   Jørgen Jensson Svartvassmo f. **.**.1746, g. Beret Olsdatter Solhaug, f. **.**.1751, d. **.**.****.  Jørgen døde **.**.****.

 

887.   Beret Olsdatter Solhaug f. **.**.1751, d. **.**.****.

 

888.   Erik Nilsson Steffenrem f. **.**.****, g. Marit Arntsdatter Kilbergås, f. **.**.****, d. **.**.****.  Erik døde **.**.****.

 

889.   Marit Arntsdatter Kilbergås f. **.**.****, d. **.**.****.

 

890.   Ingebrigt Mikkelson Ånes f. ca. 1737, g. Dordi Jonsdatter Herringbotn, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ingebrigt døde ca. 1805.  Skifte etter Ingebrigt holdt på Ånes i 1805. Datteren Maren nevnes ikke i dette skifte. I skifte etter faren i 1763 er Ingebrigt 26 år, gift og bosatt på Åneset.

 

891.   Dordi Jonsdatter Herringbotn f. **.**.****, d. **.**.****.

 

892.   Jon Olson Røsvassbukt f. **.**.1741, g. Karen Maria Samuelsdatter Valåmo, f. **.**.1745, d. **.**.****.  Jon døde **.**.****.

 

893.   Karen Maria Samuelsdatter Valåmo f. **.**.1745, d. **.**.****.

 

894.   Klaus Anderson Bygdås f. **.**.1747, g. Ane Andersdatter Tustervatn, f. **.**.1753, d. **.**.1852.  Klaus døde **.**.1803.  Skifte etter Klaus er holdt på Bygdåsen i 1803.

 

895.   Ane Andersdatter Tustervatn f. **.**.1753, d. **.**.1852.

 

896.   Hans Hansson f. **.**.1728, g. 04.01.1757, Antonette Andreasdatter Boisen, f. **.**.1725, Trondheim, Døpt: 19.04.1725, Trondheims domkirke, d. **.**.****.  Hans døde **.**.1786.  2. søndag i fasten (14. mars) i 1756 måtte Hans Hansen i Strømmen gjøre skriftemål (Publique Absolution) i Kirken p.g.a. "hor". 17. søndag etter Trefoldighet (10 oktober) ble Antonetta Andreasdatter Boisen konfirmert. 2. søndag i advent (5. desember) 1756 måtte også Antonettea gjøre skriftemål i kirken av samme sak som Hans. Hans og Antonetta ble trolovet 4. søndag i advent (19 desember) 1756.

 

897.   Antonette Andreasdatter Boisen f. **.**.1725, Trondheim, Døpt: 19.04.1725, Trondheims domkirke, d. **.**.****.  Antonette ble døpt Andrea Antonette. Hennes faddere var Oberst Møllenfort, Madam Bernt Sommer, Mademoiselle Collin og Monsieur Morten Sommer. Lite ante nok disse faddere av fin herkomst at lille Antonette skulle bli gardkjerring blant kvenene i Rossfjorden i Troms! Antonettes far døde i 1743, mora satt tilbake med 13 barn. Antonette ble helt sikker sendt til Troms på tjeneste hos en bedre stillet familie. Der har hun nok kommet i "uløkka" med kvendrengen Hans fra Rossfjorden og valgte å gifte seg med han.

 

900.   Lars Larsson f. **.**.1732, Sverige, Yrke: Bonde, g. 17.12.1762, Berith Erichsdatter, f. **.**.1731, Malangen, d. **.**.1803.  Lars døde 22.05.1808.

 

901.   Berith Erichsdatter f. **.**.1731, Malangen, d. **.**.1803.

 

904.   Thorsten Olson f. **.**.1712, Slettnes, Yrke: Bonde, g. Gunnhild Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Thorsten døde **.**.1762, Slettnes.

 

905.   Gunnhild Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

906.   Christen Jonson f. **.**.1728, g. Jertru Nilsdatter, f. **.**.1729, d. **.01.1794, Øyjord.  Christen døde 18.01.1801, Øyjord.

 

907.   Jertru Nilsdatter f. **.**.1729, d. **.01.1794, Øyjord.

 

912.   Christen Casperson f. **.**.1736, Lille Fauskevog, g. 12.10.1760, Elisabeth Jacobsdatter, f. **.**.1735, Brokvik, d. **.**.1800.  Christen døde **.**.1790.

 

913.   Elisabeth Jacobsdatter f. **.**.1735, Brokvik, d. **.**.1800.

 

914.   Ole Knudson f. **.**.1737, Kvitnes, g. **.**.1763, Ane Hansdatter, f. **.**.1740, Store Fauskevog, d. **.**.1798.  Ole døde **.**.1787.

 

915.   Ane Hansdatter f. **.**.1740, Store Fauskevog, d. **.**.1798.

 

916.   Anders Jonasson f. **.**.1725, Rubbestad, g. **.**.1750, Kirsten Jensdatter, f. **.**.****, Schøelven, d. **.**.1760.  Anders døde **.**.1802.

 

917.   Kirsten Jensdatter f. **.**.****, Schøelven, d. **.**.1760.

 

924.   Niels Larsson f. **.**.1748, g. **.**.1776, Chirsten Hansdatter, f. **.**.1756, Tranøe, d. **.**.1834.  Niels døde **.**.1798, Vågan.

 

925.   Chirsten Hansdatter f. **.**.1756, Tranøe, d. **.**.1834.

 

926.   Peder Olson f. **.**.1729, Skogen, g. 24.11.1762, Malene Jacobsdatter Wind, f. **.**.1734, d. **.05.1811.  Peder døde **.**.1783.

 

927.   Malene Jacobsdatter Wind f. **.**.1734, d. **.05.1811.

 

944.   Otto Pederson Gram f. **.**.1721, g. Karen Fredriksdatter Heggelund, f. **.**.1735, d. **.**.****.  Otto døde **.**.1788.  Skifte etter han er registrert i folio 445b i perioden 1785-89 i Helgøy Tinglag.

 

945.   Karen Fredriksdatter Heggelund f. **.**.1735, d. **.**.****.  I folketellinga fra 1801 er hun 66 år og bor hos sønnen Svend på Lanes. Hun er enke etter sitt 2. ekteskap.

 

946.   Jacob Thygeson f. **.**.1725, g. Abel Kristine Simonsdatter, f. **.**.1729, d. **.**.1793.  Jacob døde **.**.1792.

 

947.   Abel Kristine Simonsdatter f. **.**.1729, d. **.**.1793.

 

960.   Anders Hovardson f. **.**.1709, g. Kjersti Andersdatter, f. **.**.****, d. **.**.1744.  Anders døde **.**.1764.  Han var rydningsmann i Øvre Bygdåsen.

 

961.   Kjersti Andersdatter f. **.**.****, d. **.**.1744.

 

962.   Arnt Gregusson Mellingsjord f. **.**.1717, g. Anna Jonsdatter Trones, f. **.**.1717, d. **.**.1788.  Arnt døde **.**.1751.  I skiftet etter broren Hans på Mellingsjord i 1752 er han benevnt som død. Skifte etter han er holdt i Brygfjelldalen i 1752.

 

963.   Anna Jonsdatter Trones f. **.**.1717, d. **.**.1788.  Skifte etter Anna er antagelig holdt i Brygfjelldalen i 1788, hun var da gift med Hans Erikson. Blant arvingene er Greis (Gregus) Arntson i Blegvasheien. Dette må vel være Gregus Arntson som var i Bleikvasslia.

 

970.   Ole Jonson f. **.**.1756, g. **.**.1785, Marta Monsdatter Elsfjordosen, f. **.**.1761, d. 03.11.1855.  Ole døde 24.01.1821.  I skifte etter faren i 1782 er Ole 25 år.

 

971.   Marta Monsdatter Elsfjordosen f. **.**.1761, d. 03.11.1855.

 

974.   Samuel Samuelson Bjerkmoen f. **.**.1767, g. Else Jakobsdatter, f. **.**.1777, d. 09.10.1846.  Samuel døde 16.03.1844.

 

975.   Else Jakobsdatter f. **.**.1777, d. 09.10.1846.

 

1008.   Lars Olson Lakså f. **.**.1742, Døpt: 29.09.1742, g. Ingeborg Johannesdatter Mosti, f. **.**.1741, Døpt: 17.09.1741, d. 25.12.1813.  Lars døde 05.03.1819.

 

1009.   Ingeborg Johannesdatter Mosti f. **.**.1741, Døpt: 17.09.1741, d. 25.12.1813.

 

1010.   Christen Olson f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1016.   Daniel Olson Fauske f. **.**.1725, Døpt: 14.10.1725, Yrke: Bonde, g. Dorthe Pedersdatter Finneid, f. **.**.1727, Døpt: 20.04.1727, d. 26.04.1807.  Daniel døde 19.10.1766.

 

1017.   Dorthe Pedersdatter Finneid f. **.**.1727, Døpt: 20.04.1727, d. 26.04.1807.

 

1018.   Enoch Willumson Sjønstå f. **.**.1729, Døpt: 25.12.1729, Yrke: Bonde, g. Ingeborg Pedersdatter Kvitblik, f. **.**.1736, Døpt: 05.08.1736, d. 01.12.1800.  Enoch døde 19.04.1801.

 

1019.   Ingeborg Pedersdatter Kvitblik f. **.**.1736, Døpt: 05.08.1736, d. 01.12.1800.

 

1020.   Peder Pederson Finneid f. **.**.1725, Døpt: 22.04.1725, Yrke: Bonde, g. Anna Olsdatter, f. **.**.1724, d. 24.04.1803.  Peder døde 10.05.1773.

 

1021.   Anna Olsdatter f. **.**.1724, d. 24.04.1803.

 

1022.   Enoch Olson f. **.**.****, g. Marith Johansdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Enoch døde **.**.****.

 

1023.   Marith Johansdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

7. tipp-oldeforeldre

 

1024.   Anfind Bårdson Ulven f. ca. 1641,[53] Yrke: Bonde på Ulven, g. Marit, f. ca. 1650,[54] d. 20.01.1744.[55]  Anfind døde 18.03.1725.[56]

 

1025.   Marit f. ca. 1650,[57] d. 20.01.1744.[58]  Marit hadde 98 oldebarn når hun døde i 1744!!

 

1026.   Ole Andersson Dal f. ca. 1664,[59] g. 08.01.1693,[60] Giødda Olsdatter Rømo, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

1027.   Giødda Olsdatter Rømo f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1028.   Svend Larsson Aunvold f. ca. 1644,[61] g. Malen, f. ca. 1649,[62] d. 30,05.1713.[63]  Svend døde **.**.****.

 

1029.   Malen f. ca. 1649,[64] d. 30,05.1713.[65]

 

1032.   Anders Nikoaison Seem f. **.**.1632,[66] g. Karen, f. 1648,[67] d. 01.08.1723.[68]  Anders døde 04.05.1719.[69]

 

1033.   Karen f. 1648,[70] d. 01.08.1723.[71]

 

1036.   Ole Andersson Dal f. ca. 1664,[72] g. 08.01.1693,[73] Giødda Olsdatter Rømo, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ole døde **.**.****.

 

1037.   Giødda Olsdatter Rømo f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1038.   Oluf Carlson Hatling f. 1648,[74] g. Elen Andersdatter Hatling, f. **.**.****, d. **.**.****.  Oluf døde **.**.****.

 

1039.   Elen Andersdatter Hatling f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1040.   Bersvend Biørnson Solberg f. **.**.1667, Nordstu Nord - Solberg, Yrke: Bonde, g. Anne Olsdatter, f. **.**.1667, d. **.**.1710.  Bersvend døde **.**.1749, Nordstu Nord - Solberg.

 

1041.   Anne Olsdatter f. **.**.1667, d. **.**.1710.

 

1042.   Nils Olson Hov f. **.**.1667, g. Kari Olsdatter, f. **.**.1656, d. **.**.1738.  Nils døde **.**.1737.

 

1043.   Kari Olsdatter f. **.**.1656, d. **.**.1738.

 

1044.   Anfind Olson Ertshus f. **.**.1669, Ertshus, Yrke: Bonde, g. **.**.1696, Berit Arntsdatter, f. **.**.1663, d. **.**.1746.  Anfind døde **.**.1713, Ertshus.

 

1045.   Berit Arntsdatter f. **.**.1663, d. **.**.1746.

 

1046.   Aren Jensson Scherlien f. **.**.****, Yrke: Bonde, d. **.**.****.  Han er nevnt som far til Ingri Arensdtr., kona til Ole Andfindson i et skjøte på 1 øre og 16 marklag i Ertshus, datert 16.09.1736.

 

1048.   Ole Thomesson Langnes f. **.**.****, g. Marithe Torbersdatter, f. **.**.1661, d. **.**.1723.  Ole døde **.**.****.

 

1049.   Marithe Torbersdatter f. **.**.1661, d. **.**.1723.

 

1050.   Anfind Sivertson Vada f. **.**.1665, g. Aleth Danielsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Anfind døde **.**.****.

 

1051.   Aleth Danielsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1056.   Mons Monsson Holstad f. **.**.1625, d. **.**.****.

 

1088.   Nils Svendsen Melhus f. **.**.1611, Yrke: Bonde, d. **.**.1690.  SM 1647. NJB 1661.

 

1094.   Eirik _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1098.   Jakob Larsson Rodum f. **.**.1664, g. Beret Olsdatter Rodum, f. **.**.1671, d. **.**.1749.  Jakob døde **.**.1717.

 

1099.   Beret Olsdatter Rodum f. **.**.1671, d. **.**.1749.

 

1104.   Tord Ingebrigtson Setter f. **.**.1655, d. **.**.****.

 

1112.   Paul Kristofferson Forfang f. 1650,[75] Yrke: Bonde på Forfang, g. **.**.1687, Marit Pedersdatter, f. 1654,[76] d. 25.04.1739.[77]  Paul døde 21.06.1708.[78]

 

1113.   Marit Pedersdatter f. 1654,[79] d. 25.04.1739.[80]

 

1114.   Baard Olson Eidberg f. 1656,[81] Yrke: Skredder og gårdbruker, g. Elen Pedersdatter Eidberg, f. 1660,[82] d. 18.06.1719.[83]  Baard døde 23.11.1744.[84]

 

1115.   Elen Pedersdatter Eidberg f. 1660,[85] d. 18.06.1719.[86]

 

1116.   Joen Joenson Dal f. **.**.1675, g. Marit Olsdatter, f. **.**.1641, d. **.**.1707.  Joen døde **.**.1728.

 

1117.   Marit Olsdatter f. **.**.1641, d. **.**.1707.

 

1120.   Per Olson Mork f. **.**.1664, d. **.**.1751.

 

1142.   Morten Andersson Jønnum f. **.**.1650, g. Siri Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.****.  Morten døde **.**.1728.

 

1143.   Siri Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1154.   Jon Olson Strand f. **.**.1650, d. **.**.1752.

 

1284.   Morten Mortenson Halset f. **.**.1666, g. 22.11.1693, Marit Olsdatter Braset, f. **.**.1668, d. 18.05.1752.  Morten døde **.**.1742.

 

1285.   Marit Olsdatter Braset f. **.**.1668, d. 18.05.1752.

 

1286.   Anders Anfindson Storvestre f. 1677,[87] g. 02.10.1707, Else Arntsdatter Binde, f. **.**.1675,[88] d. 13.02.1737.[89]  Anders døde **.**.1719.

 

1287.   Else Arntsdatter Binde f. **.**.1675,[90] d. 13.02.1737.[91]

 

1356.   Göran Trast f. **.**.****, g. Anna Hansdatter, f. **.**.1653, d. **.**.1731, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Gravlagt: 31.10.1731, St. Tuna sokn.  Göran døde **.**.****.  Göran Trast var bosatt i Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn.

 

1357.   Anna Hansdatter f. **.**.1653, d. **.**.1731, Yttre Skomsarby, St. Tuna sokn, Gravlagt: 31.10.1731, St. Tuna sokn.

 

1384.   Sevald Danielson Altin f. **.**.1660, g. Gjertrud Guttormsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1709.  Sevald døde **.**.1727.  Nevnt som lagrettemann i 1701. Arvet plassen til sin far.....?

 

1385.   Gjertrud Guttormsdatter f. **.**.****, d. **.**.1709.

 

1386.   Per _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1392.   Ingebrigt Ingebrigtson Brørs f. **.**.1681, g. Ingeborg Jonsdatter, f. **.**.1702, d. **.**.1776.  Ingebrigt døde **.**.1750.

 

1393.   Ingeborg Jonsdatter f. **.**.1702, d. **.**.1776.

 

1394.   Per Tordson Mork f. **.**.1707, g. Ragnhild _____, f. **.**.****, d. **.**.1772.  Per døde **.**.1787.

 

1395.   Ragnhild _____ f. **.**.****, d. **.**.1772.

 

1408.   Anders _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1410.   Bård Olson f. **.**.****, d. **.**.1729.

 

1412.   Einar Olson Østgård f. **.**.1632, d. **.**.****.

 

1414.   Lars Johnson Sæther f. **.**.****, d. **.**.1719.

 

1416.   Anders Johnson Halset f. **.**.1699, g. **.**.1723, Anne Sevaldsdatter Lein, f. **.**.1701, d. **.**.1745.  Anders døde **.**.1755.

 

1417.   Anne Sevaldsdatter Lein f. **.**.1701, d. **.**.1745.

 

1418.   Lars Olson Stene f. **.**.1691, g. Beret Rasmusdatter Jøsås, f. **.**.****, d. **.**.****.  Lars døde **.**.1753.

 

1419.   Beret Rasmusdatter Jøsås f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1420.   Peder Andersson Haugstuen f. **.**.****, g. Marit Ellingsdatter Bunes, f. **.**.1692, d. **.**.1772.  Peder døde **.**.****.

 

1421.   Marit Ellingsdatter Bunes f. **.**.1692, d. **.**.1772.

 

1422.   Jakob Cristenson Auglen f. **.**.****, g. Marit Arntsdatter Rosvold, f. **.**.****, d. **.**.****.  Jakob døde **.**.****.

 

1423.   Marit Arntsdatter Rosvold f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1424.   John _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1426.   Ole Lødenson Mo f. **.**.1678, g. Kari Halldorsdatter Krogstad, f. **.**.1676, d. **.**.1753.  Ole døde **.**.1758.

 

1427.   Kari Halldorsdatter Krogstad f. **.**.1676, d. **.**.1753.

 

1428.   Ola Haldorson By f. **.**.1665, g. Eli Olsdatter Myrin, f. **.**.1690, d. **.**.1765.  Ola døde **.**.1760.

 

1429.   Eli Olsdatter Myrin f. **.**.1690, d. **.**.1765.

 

1430.   Erik Johnson Sætran f. **.**.****, g. Ingeborg Haldorsdatter, f. **.**.1670, d. **.**.1756.  Erik døde **.**.1744.

 

1431.   Ingeborg Haldorsdatter f. **.**.1670, d. **.**.1756.

 

1432.   Arn Ivarson Lufallet f. **.**.****, g. Kari Persdatter Lufallet, f. **.**.****, d. **.**.****.  Arn døde **.**.****.

 

1433.   Kari Persdatter Lufallet f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1434.   Erik Ivarson Eid f. **.**.1660, g. Kari Estensdatter Estenstad, f. **.**.1688, d. **.**.****.  Erik døde **.**.****.

 

1435.   Kari Estensdatter Estenstad f. **.**.1688, d. **.**.****.

 

1436.   Ola Estenson Estenstad f. **.**.****, g. Ane _____, f. **.**.****, d. **.**.****.  Ola døde **.**.****.

 

1437.   Ane _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1438.   Johans Klementson Grøtan f. **.**.1696, g. Anne Olsdatter Husby, f. **.**.1702, d. **.**.1780.  Johans døde **.**.1766.

 

1439.   Anne Olsdatter Husby f. **.**.1702, d. **.**.1780.

 

1440.   Jens Andersson Jermstad f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1442.   Peder Johnson Sende f. **.**.****, g. Ragnhild Andersdatter Fåren, f. **.**.****, d. **.**.****.  Peder døde **.**.1752.

 

1443.   Ragnhild Andersdatter Fåren f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1444.   Anders _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1448.   Siur Bårdson Valstad f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1450.   Aage _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1452.   Ole _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1456.   Mikkel Toreson Holmen f. **.**.1679, g. Marit Olsdatter Nerholmen, f. **.**1682, d. **.**.1751.  Mikkel døde **.**.1757.

 

1457.   Marit Olsdatter Nerholmen f. **.**1682, d. **.**.1751.

 

1458.   Anders _____ f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1460.   Anders Olson Balgård f. **.**.****, g. Agnes Eriksdatter Balgård, f. **.**.1702, d. **.**.1785.  Anders døde **.**.1756.

 

1461.   Agnes Eriksdatter Balgård f. **.**.1702, d. **.**.1785.

 

1462.   Morten Davidson Stubskin f. **.**.1690, g. Lisbeth Olsdatter Stor-Vuku, f. **.**.1687, d. **.**.1740.  Morten døde **.**.1756.

 

1463.   Lisbeth Olsdatter Stor-Vuku f. **.**.1687, d. **.**.1740.

 

1464.   Anders Gunnbjørnson Lund f. **.**.1662, g. Brynhild Jonsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1740.  Anders døde **.**.1752.

 

1465.   Brynhild Jonsdatter f. **.**.****, d. **.**.1740.

 

1466.   Sevald Olson Karmhus f. **.**.1678, g. Marit Eriksdatter Bruestuen, f. **.**.****, d. **.**.****.  Sevald døde **.**.1755.

 

1467.   Marit Eriksdatter Bruestuen f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1468.   Ole Hansson Auskin f. **.**.1688, g. **.**.1715, Ragnhild Olsdatter, f. **.**.****, d. **.**.1761.  Ole døde **.**.1759.

 

1469.   Ragnhild Olsdatter f. **.**.****, d. **.**.1761.

 

1536.   Ingebrigt Olson Ånes f. **.**.1657, g. Sålo Nilsdatter, f. **.**.1674, d. **.**.1767.  Ingebrigt døde **.**.1720.  Skifte etter Ingebrigt er holdt på Ånes i 1720.

 

1537.   Sålo Nilsdatter f. **.**.1674, d. **.**.1767.  Hun holdt skifte i 1766 på Ånes mens hun var "i levende live".

 

1540.   Anders Pederson Lading f. ca. 1700,[92] g. Elen Eliasdatter, f. **.**.****,[93] d. ca. 1778.[94]  Anders døde **.**.****.  Anders Pederson bodde på Lading i Leirfjord kommune i Nordland. Skifte etter Anders i 1785

 

1541.   Elen Eliasdatter f. **.**.****,[95] d. ca. 1778.[96]  Skifte etter Elen i 1778.

 

1542.   Jakob _____ f. **.**.****, g. Elen Eliasdatter Nilsmo, f. **.**.****, d. **.**.****.  Jakob døde **.**.****.

 

1543.   Elen Eliasdatter Nilsmo f. **.**.****, d. **.**.****.

 

1544.   Ingebrigt Olson Ånes f. **.**.1657, g. Sålo Nilsdatter, f. **.**.1674, d. **.**.1767.  Ingebrigt døde **.**.1720.  Skifte etter Ingebrigt er holdt på Ånes i 1720.

 

1545.   Sålo Nilsdatter f. **.**.1674, d. **.**.1767.  Hun holdt skifte i 1766 på Ånes mens hun var "i levende live".

 

1548.   Jakob Kristenson Nordås f. **.**.1689, g. 1727, Brynhild Mikkelsdatter Høgrem, f. **.**.1704, d. **.**.1774.  Jakob døde **.**.1775.

 

1549.   Brynhild Mikkelsdatter Høgrem f. **.**.1704, d. **.**.1774.

 

1550.   Ole Ingebrigtson Røsvassholmen f. **.**.****, g. **.**.1728, Karen Erlandsdatter Kvalfors, f. **.**.1699, d. **.**.****.  Ole døde **.**.1752.  Skifte etter Ole er holdt på Røsvassholmen i 1752.

 

1551.   Karen Erlandsdatter Kvalfors f. **.**.1699, d. **.**.****.  I skifte etter faren i 1737, står det at hun var gift med Ole Ingebrigtson, og at de bodde i Svenningdalen.

 

1552.   Ingebrigt Olson Almli f. **.**.1667, g. Karen _____.  Ingebrigt døde **.**.****.

 

1553.   Karen _____.

 

1554.   Ola Kristenson Reinfjell f. **.**.1690, g. **.**.1717, Kirsten Pedersdatter Nordås, f. **.**.****, Døpt: 07.11.1690, d. ca. 1725.  Ola døde ca. 1768.  Skifte etter Ola er holdt på Reinfjell i 1768. I flg. skifte var han gift 3 ganger.

 

1555.   Kirsten Pedersdatter Nordås f. **.**.****, Døpt: 07.11.1690, d. ca. 1725.  Skifte etter Kirsten er holdt på Reinfjell i 1725.

 

1556.   Erik Erlandson Stien f. **.**.1693, g. Elen Knutsdatter Skaland, f. **.**.1699, d. **.**.1764.  Erik døde ca. 1768.  Skifte etter Erik er holdt på Stien i 1769.

 

1557.   Elen Knutsdatter Skaland f. **.**.1699, d. **.**.1764.

 

1558.   Arnt Tollefson Snåsa f. **.**.****, g. Kjersti Amundsdatter Søfting